X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
przestępczość gospodarcza

"Nisztor pyta" o ekstradycję Dariusza Przywieczerskiego

Do jednego z warszawskich aresztów trafił Dariusz Przywieczerski tuż po ekstradycji ze Stanów Zjednoczonych. Skazany w związku z aferą FOZZ przebywa pod specjalnym nadzorem ze względów na jego bezpieczeństwo. - W tej sprawie interesuje mnie czy Przywieczerski powie o rosyjskich inspiracjach w tej aferze i o konsultacjach z Rosjanami – mówił w audycji "Nisztor pyta” w Polskim Radiu 24 publicysta Witold Gadowski. O aferze FOZZ dyskutowali również dr Łukasz Kister i Piotr Woyciechowski, eksperci ds. bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  przestępczość przestępczość gospodarcza Piotr Nisztor POLSKA służby i bezpieczeństwo społeczeństwo ludzie

Zbigniew Ziobro: możliwa odpowiedzialność polityczna za FOZZ

- Sprawa Dariusza Przywieczerskiego jest sygnałem dla przestępców w Polsce, że polskie państwo będzie konsekwentne ścigać tych, którzy uderzają w jego podstawowe interesy - poinformował minister sprawiedliwosci-prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Na antenie TVP Info mówił także o tym, że możliwe jest pociągnięcie do odpowiedzialności politycznej osób, które nadzorowały FOZZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo prokuratura przestępczość gospodarcza

Kulisy spraw. Sylwetka bossa polskiej mafii Mariana Koziny vel Ricardo Fanchiniego

Marian Kozina vel Ricardo Fanchini to jeden z najbardziej wpływowych w latach 90-tych polskich mafiozów. Skazany w Stanach Zjednoczonych na 10 lat pozbawienia wolności. – Potrafił organizować spotkania z najbardziej znanymi gangsterami mafii rosyjskiej czy włoskiej – mówił w audycji "Kulisy spraw” Grzegorz Indulski, były dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  policja przestępczość przestępczość gospodarcza

Cztery osoby zatrzymane w zw. z uszczupleniami podatku VAT

Funkcjonariusze ABW z Białegostoku zatrzymali czterech podejrzanych w związku z uszczupleniami podatku VAT, w tym dwóch "wystawców" faktur potwierdzających fikcyjny obrót towarami oraz dwóch przedsiębiorców-wspólników. Działali oni w spółce z województwa śląskiego i w latach 2013-2015 uszczuplili należności Skarbu Państwa o kwotę blisko 3,5 miliona złotych. Do zatrzymań doszło w ubiegłym tygodniu - poinformowała dziś Prokuratura Krajowa.
Zobacz więcej na temat:  vat podatek VAT przestępczość gospodarcza policja ABW POLSKA

Tomasz Rzymkowski. Szlachcic XXI wieku

- Kiedy zostałem wybrany na posła, tata powiedział: "no, kolejny Rzymkowski po 200 latach w Sejmie". Nasi przodkowie uczestniczyli w sejmach, byli stronnikami króla Stanisława Leszczyńskiego. Historia mojej rodziny jest bardzo bogata - przyznał w audycji "Nieznani znani" Tomasz Rzymkowski herbu Pilawa.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Tomasz Rzymkowski rodzina tradycja Amber Gold polityka przestępczość przestępczość gospodarcza

Marcin Horała: wyłudzenia VAT to kradzież w biały dzień

Gościem audycji był poseł PiS, z zawodu prawnik i politolog, a już wktótce - śledczy. Ten urodzony w 1981 roku polityk ma stanąć na czele komisji ds. wyłudzeń VAT. - Jest oficjalna rekomendacja klubu, choć nie wypada mi występować w roli, w której formalnie jeszcze nie jestem - podkreśla Marcin Horała.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg podatki podatek VAT oszustwa przestępczość przestępczość gospodarcza polityka Prawo i Sprawiedliwość GOSPODARKA

Wiceprezes PIGO komentuje serię pożarów składowisk śmieci

- Jeżeli spalę te pięćdziesiąt tysięcy ton odpadów, to jestem do przodu kilkanaście milionów złotych. Czysty biznes(…). Nieingerowanie w te sprawy sprawia, że problem narasta. I on tak przez 30 lat narastał - skomentował Henryk Kultys, wiceprezes Izby Gospodarki Odpadami, odnosząc się do fali pożarów w miejscach składowania odpadków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Szrubarz gospodarka odpadami pożar przestępczość gospodarcza