X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
rekonstrukcja rządu PR24

Premier ogłosi w poniedziałek kolejne dymisje wiceministrów

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w poniedziałek przedstawi kolejne dymisje wiceministrów w swoim rządzie. Zapewnił, że jest zdeterminowany, aby w ciągu dwóch miesięcy „odchudzić" rząd. Czy redukcje w poszczególnych resortach są dobrym pomysłem? O tym w magazynie „Północ-Południe” mówił dr Tomasz Słupik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki

Rekonstrukcja rządu. "Szansa na polepszenie wizerunku Polski"

Jarosław Kaczyński w liście do członków PiS zapewnił, że decyzja o rekonstrukcji rządu spowodowana była "elementarnymi zasadami, jakimi się kierujemy". O rekonstrukcji rządu mówili w audycji Ideologika o. Mariusz Bigiel (jezuita), Mohammed Adam Abd El Al  (Muzułmański Związek Religijny w Warszawie), rabin Szalom Ber Stambler; ks. Michał Jabłoński (pastor ewangelicki).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość

Nowe wyzwania dla przedsiębiorców. Rozmowa z ekspertami

Jak wygląda gospodarcza strona nowego rządu? Czego oczekują przedsiębiorcy i jak sprawdzi się na nowym stanowisku m.in. Jadwiga Emilewicz, nowa szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii? W audycji Szukając Dziury w Całym mówili o tym Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute) i Piotr Trudnowski (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego).
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Łukasz Warzecha ekonomia przedsiębiorstwo gospodarka polska biznes rozwój firmy

Jarosław Kaczyński dla GPC: Nie zmienimy kursu. Komentarze

Prezes PiS w wywiadzie dla Gazety Polskiej przyznał, że bierze pod uwagę fakt, że część wyborców twardego elektoratu jego partii nie zrozumie zmian w rządzie, które się dokonały i będzie miała poczucie rozczarowania. Poprosił wyborców o zaufanie. Zapewnił, że rząd ich nie zawiedzie. O rekonstrukcji i dalszych planach PiS rozmawiali w Debacie Poranka Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska), Stanisław Janecki (Sieci Prawdy) i Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość rekonstrukcja rządu

„To gabinet, który ma pozwolić PiS patrzeć z nadzieją na 2019”

– Zniknęły osobowości, pojawili się sprawni administratorzy – tak zmiany w rządzie Mateusza Morawieckiego w Polskim Radiu 24 komentował Marek Król, publicysta. Krzysztof Mazur, prezes Klubu Jagiellońskiego, ocenił z kolei, że rekonstrukcja Rady Ministrów to przygotowanie do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki rekonstrukcja rządu Marek Król Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Mazur

Mariusz Błaszczak gwarantem, że w MON-ie nic się nie zawali

Zmiany w rządzie. Dziewięciu ministrów odeszło z rządu Mateusza Morawieckiego. Premier dokonał zmian między innymi na stanowiskach szefów strategicznych resortów: obrony, spraw zagranicznych i spraw wewnętrznych  Premier Morawiecki nie będzie pełnił już funkcji ministra finansów i rozwoju. O rekonstrukcji rządu mówił w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski z „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rekonstrukcja rządu PiS Prawo i Sprawiedliwość

„Odejście Antoniego Macierewicza było sprawą wizerunkową”

Dymisja Antoniego Macierewicza ze stanowiska ministra obrony narodowej zaskoczyła wielu komentatorów polskiej sceny politycznej, a także wywołała negatywne komentarze części wyborców Prawa i Sprawiedliwości. O politycznej przyszłości i dokonaniach w MON byłego ministra mówili w audycji Debata Poranka Michał Rachoń (TVP Info) i dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej Prawo i Sprawiedliwość PiS katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska rekonstrukcja rządu

"Zmiany w rządzie wywołały kontrowersje"

- Ostatnie zmiany w rządzie, zwłaszcza na stanowisku ministra obrony narodowej, spowodowały ożywione dyskusje na prawicy. Te decyzje są podyktowane głównie pragmatyką polityczną. Ambicją Zjednoczonej Prawicy jest uzyskanie większości konstytucyjnej w wyborach parlamentarnych. Do tego trzeba poszukać wsparcia w centrum – mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Pomarański, politolog i specjalista ds wizerunku.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica rekonstrukcja rządu PiS Mateusz Morawiecki premier Joachim Brudziński

Nowy minister zdrowia, stare wyzwania

W ramach rekonstrukcji rządu, na stanowisku ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła zastąpił Łukasz Szumowski, który do tej pory pełnił funkcję wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. Nowy szef resortu zdrowia będzie się musiał jednak zmierzyć ze starymi problemami. O roszadach w ministerstwie zdrowia mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Ochmann z zespołu ds. służby zdrowia NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zdrowie rekonstrukcja rządu

Zmiany w MON: Prezes PiS nie był fanem dymisji Macierewicza

– Myślę, że decyzję w tej sprawie podjął sam Jarosław Kaczyński – mówił w Debacie Poranka Piotr Semka z Do Rzeczy, odnosząc się do dymisji Antoniego Macierewicza, która miała miejsce w ramach ostatniej rekonstrukcji rządu. W Polskim Radiu 24 również komentarz Tomasza Sakiewicza z Gazety Polskiej i Michała Matysa, publicysty.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki prezydent Andrzej Duda

"Istnieje frakcja Macierewicza wśród wyborców PiS"

- Można dyskutować o tym, czy jest frakcja Antoniego Macierewicza w PiS, ale bezdyskusyjną kwestią jest to, że jest frakcja Antoniego Macierewicza wśród wyborców, wśród elektoratu PiS. Odpowiedź na pytanie jak liczna jest to frakcja, przyniosą najbliższe sondaże – powiedział w Podsumowaniu Tygodnia Dariusz Grzędziński z Faktu. O rekonstrukcji rządu mówili także Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie), Maciej Chudkiewicz (Tygodnik Solidarność) i Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Ministerstwo Obrony Narodowej Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda Maciej Chudkiewicz

Przedterminowe wybory? "Może być taka pokusa”

Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości zadeklarował, że jego ugrupowanie chce rządzić do końca kadencji. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów był pytany o medialne spekulacje dotyczące ewentualnego przeprowadzenia przyspieszonych wyborów. – Nie wierzę, by Jarosław Kaczyński zdecydował się na taki krok, pomimo pokusy, którą może mieć – ocenił Łukasz Adamski z tygodnika „Sieci Prawdy”.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce Sejm Łukasz Adamski Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne

"Jest próba podzielenia środowiska konserwatywnego"

– Z komunikacyjnego punktu widzenia - już wczoraj, a najpóźniej dziś - powinny wyjść konkrety: dlaczego tak jest, co się z tym wiąże, jakie są pozytywne aspekty zmiany – mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Lazar. Ekspert ds. wizerunku w ten sposób na naszej antenie odniósł się do wtorkowej rekonstrukcji rządu.
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość Antoni Macierewicz Jan Szyszko Witold Waszczykowski

„Mamy potwierdzenie, że obóz rządzący stawia na gospodarkę”

Rekonstrukcja rządu premiera Mateusza Morawieckiego przyniosła nie tylko zmiany personalne, ale także reformę strukturalną Rady Ministrów. Między innymi resort rozwoju został podzielony na dwa ministerstwa – przedsiębiorczości i technologii oraz inwestycji i rozwoju. W Rządzach Pieniądzach zmiany oceniali ekonomiści: Adam Ruciński, Bartosz Sawicki, Marek Wołos i Paweł Majtkowski.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki rekonstrukcja rządu gospodarka polska Paweł Majtkowski Jerzy Kwieciński

„Czas trwania rekonstrukcji to dowód na słabość Jarosława Kaczyńskiego”

- Jeśli wsłuchać się w to, co mówi biznes, dobrze się stało, że rekonstrukcję mamy już za sobą. Trwało to prawie pół roku. Polska wciąż jest dość słabym i dość biednym krajem i był to swego rodzaju luksus, na który nas nie stać – powiedział w audycji Szukając Dziury w Całym Olaf Osica z Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także Aleksandra Rybińska (wPolityce.pl) i Piotr Gabryel (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Łukasz Warzecha Piotr Gabryel