Polskie Radio
Section05
sieć

10 najważniejszych zasad bezpieczeństwa w sieci

W roku 2013 stoimy w obliczu prawdziwej epidemii przestępstw w sieci, a małe i średnie przedsiębiorstwa stały się głównym celem hakerów. Wall Street Journal stwierdził ostatnio, że małe firmy rzadko podnoszą się po skutecznie przeprowadzonym ataku. Eksperci Check Point Software Technologies radzą jak kilka prostych zasad może pomóc zabezpieczyć firmę.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo cyberprzestępczość firma internet sieć

Zarządzanie bezpieczeństwem sieci firmowej

Firma baramundi software AG prezentuje nowe rozwiązanie do ochrony sieci firmowej, które działać będzie w ramach ich flagowego oprogramowania – baramundi Management Suite. Dzięki wprowadzonym zmianom, administratorzy IT będą mogli łatwo i bezpiecznie zarządzać nie tylko stacjami klienckimi i serwerami, ale także urządzeniami mobilnymi, korzystając z jednego programu. Umożliwi to narzędzie Compliance Dashboard, które zajmie osobne miejsce w ofercie niemieckiego producenta.
Zobacz więcej na temat:  baramundi software bezpieczeństwo firma sieć

Z WiMAX do LTE-Advanced

Airspan, twórca największej europejskiej radiowej sieci szerokopasmowej w technologii WiMAX rozszerzył swoją ofertę o systemy pozwalające na obsługę standardu LTE-Advanced. Firma wprowadziła na rynek serię produktów o nazwie 4G LTE RAN, wśród których znalazły się między innymi stacje bazowe osiągające prędkość do 1 Gbps i obsługujące przesył danych w standardzie WiMAX oraz LTE-Advanced.
Zobacz więcej na temat:  airspan LTE-Advanced radio sieć wimax