Polskie Radio
Section05
śledztwo

Wraca sprawa wrocławskiego dewelopera. Jest nowy akt oskarżenia, chodzi o blisko 650 mln zł

Dwie osoby odpowiedzą przed sądem za wyrządzenie szkody spółkom zależnym od nieistniejącego już dewelopera Gant Development. Akt oskarżenia w tej sprawie sporządziła Prokuratura Regionalna we Wrocławiu. To kolejna odsłona wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu dot. oszustwa na szkodę wierzycieli Gant Development oraz wyrządzenia tej spółce szkody majątkowej wielkich rozmiarów.
Zobacz więcej na temat:  deweloper oszustwo prokuratura POLSKA służby i bezpieczeństwo przestępczość przestępczość gospodarcza

12 lat po zaginięciu Iwony Wieczorek zatrzymano pierwszych podejrzanych. Przełom w śledztwie?

Ta sprawa wzbudzała ogromne emocje opinii publicznej 12 lat temu. W 2010 roku w Trójmieście zaginęła 19-letnia Iwona Wieczorek, która wybrała się na grilla, a potem na dyskotekę ze znajomymi. Mimo upływu lat sprawa nie została wyjaśniona. W 2019 roku śledztwem zajęli się małopolscy prokuratorzy z tzw. Archiwum X - specjalizujący się w rozwiązywaniu niewyjaśnionych spraw sprzed lat. W środę doszło do pierwszych zatrzymań.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo regiony pomorskie policja prokuratura zaginieni Iwona Wieczorek

ANALIZA Priorytetowa poszukiwana: Iwona Wieczorek. Z działań śledczych wyłaniają się dwie hipotezy

Portal PolskieRadio24.pl przeanalizował najważniejsze informacje ws. zaginięcia Iwony Wieczorek od 2010 r., kiedy to kobieta opuściła klub w Sopocie i nigdy nie dotarła do swojego domu na gdańskiej Zaspie. Choć śledczy milczą na temat tego, co mogło być bezpośrednią przyczyną zaginięcia, z analiz sposobu ich działań wyłaniają się dwie hipotezy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Iwona Wieczorek policja prokuratura archiwum zaginieni społeczeństwo

Prokuratura odniosła się do krytyki Trzaskowskiego. Padła mocna odpowiedź: będzie miał okazję zeznawać

"Wiedzę o naruszających prawo kontaktach dyrektora Biura Bezpieczeństwa w warszawskim ratuszu Michała D. i prokurator Ewy W. uzyskano w toku szerokiego śledztwa; sugestie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego są nieuprawnione" - czytamy w oświadczeniu Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. "Swoje stanowisko w tej sprawie Rafał Trzaskowski będzie miał okazję przedstawić w realiach procesowych zeznając w charakterze świadka" - dodano.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa prokuratura mazowieckie Szczecin