Polskie Radio
Section05
śledztwo

ANALIZA Priorytetowa poszukiwana: Iwona Wieczorek. Z działań śledczych wyłaniają się dwie hipotezy

Portal PolskieRadio24.pl przeanalizował najważniejsze informacje ws. zaginięcia Iwony Wieczorek od 2010 r., kiedy to kobieta opuściła klub w Sopocie i nigdy nie dotarła do swojego domu na gdańskiej Zaspie. Choć śledczy milczą na temat tego, co mogło być bezpośrednią przyczyną zaginięcia, z analiz sposobu ich działań wyłaniają się dwie hipotezy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Iwona Wieczorek policja prokuratura archiwum zaginieni społeczeństwo

Prokuratura odniosła się do krytyki Trzaskowskiego. Padła mocna odpowiedź: będzie miał okazję zeznawać

"Wiedzę o naruszających prawo kontaktach dyrektora Biura Bezpieczeństwa w warszawskim ratuszu Michała D. i prokurator Ewy W. uzyskano w toku szerokiego śledztwa; sugestie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego są nieuprawnione" - czytamy w oświadczeniu Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. "Swoje stanowisko w tej sprawie Rafał Trzaskowski będzie miał okazję przedstawić w realiach procesowych zeznając w charakterze świadka" - dodano.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa prokuratura mazowieckie Szczecin

Są zarzuty w śledztwie o wyrządzenie PZPN szkody na ponad milion złotych. Prokuratura ujawnia szczegóły

Prokurator zatrzymanym Maciejowi S., Jakubowi T. przedstawił zarzuty działania na szkodę Polskiego Związku Piłki Nożnej w kwocie ponad miliona złotych - poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. Z kolei była prezes spółki OSTTAIR Gabriela M. usłyszała cztery zarzuty, a Iwona T. odpowie za pranie pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  PZPN prokuratura korupcja służby i bezpieczeństwo POLSKA

USA i Polska współpracowały z Ukrainą w śledztwie dot. rakiety w Przewodowie. Jest potwierdzenie Białego Domu

Rzecznik Białego Domu Karine Jean-Pierre przekazała, że amerykańscy specjaliści współpracowali z Ukrainą w śledztwie w sprawie rakiety, która zabiła dwóch Polaków w Przewodowie na Lubelszczyźnie. Najprawdopodobniej była to ukraińska rakieta obrony przeciwlotniczej.
Zobacz więcej na temat:  wybuch w Przewodowie Ukraina USA wojna na Ukrainie bezpieczeństwo ŚWIAT Europa

Tragedia w Przewodowie. Wiceszef MSZ: nie ma politycznych przeciwwskazań, by Ukraińcy wsparli śledztwo

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz powiedział, że nie ma politycznych przeciwwskazań, by ukraińscy eksperci wsparli śledztwo w sprawie zdarzenia w Przewodowie. Zastrzegł przy tym, że ciężar wyjaśnienia sprawy spoczywa przede wszystkim na polskiej prokuraturze.
Zobacz więcej na temat:  wybuch w Przewodowie Ukraina POLSKA służby i bezpieczeństwo Rosja Marcin Przydacz MSZ

Eksplozja w Przewodowie. Szef ukraińskiego MSZ: nasi śledczy są już w Polsce

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba przekazał, że ukraińscy śledczy są już w Polsce. Nasz wschodni sąsiad chce żeby włączyli się w czynności prowadzone po tym, jak rakieta rosyjskiej produkcji zabiła dwóch Polaków w Przewodowie na Lubelszczyźnie. Prawdopodobnie była to ukraińska rakieta obrony przeciwlotniczej.
Zobacz więcej na temat:  wybuch w Przewodowie Ukraina POLSKA służby i bezpieczeństwo Rosja

Wiceszef MSWiA o wybuchu w Przewodowie: najważniejsze, że nie był to zamierzony atak

Według informacji wiceministra MSWiA Pawła Szefernakera na przygraniczny Przewodów spadła rakieta ukraińskiej obrony przeciwlotniczej. Na miejscu - jak przekazał - pracują obecnie polscy i natowscy specjaliści, a wszelkie dowody zostaną przedstawione stronie ukraińskiej.
Zobacz więcej na temat:  wybuch w Przewodowie służby i bezpieczeństwo POLSKA Wojsko Polskie MSWiA Ukraina Rosja Paweł Szefernaker

"Fałszywe faktury na miliony złotych". KAS zatrzymało kolejne osoby

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali kolejne 10 osób w śledztwie dotyczącym grup wystawiających fikcyjne faktury VAT. Łącznie kilka grup wystawiło ponad 900 fałszywych faktur za ponad 22,4 milionów zł. W zatrzymaniu pomogli mazowieccy policjanci.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma finanse podatki podatek oszustwo POLSKA pieniądze vat przestępczość prokuratura faktury korupcja przestępczość gospodarcza oszustwa faktura wyłudzenia

Rosyjski oligarcha pod lupą służb. Zarekwirowano luksusowy jacht i dzieła sztuki warte miliony euro

Wobec podejrzenia "wyprania kilku milionów euro" przez oligarchę Aliszera Usmanowa, funkcjonariusze Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) sprawdzają filie szwajcarskiego banku UBS we Frankfurcie i Monachium w poszukiwaniu śladów przestępstwa. Wcześniej w wyniku nałożonych sankcji zarekwirowano należące do Usmanowa luksusowe wille oraz jacht - informuje we wtorek portal dziennika "Spiegel".
Zobacz więcej na temat:  Rosja ŚWIAT Niemcy finanse Szwajcaria bank policja sankcje Unii Europejskiej