Polskie Radio
Section05
śledztwo

PR24 Otrucie ks. Blachnickiego. Prokurator Pozorski: wiemy, że było zabójstwo, teraz chcemy ustalić sprawców

- Wiemy, że nastąpiło zabójstwo. Musimy dokonać ponownej analizy wszystkich dokumentów i ustaleń. Musimy kierunkować postępowanie w celu ustalenia sprawców przestępstwa. Jeśli ich ustalimy, będziemy chcieli ich pociągnąć do odpowiedzialności karnej - podkreślił w Polskim Radiu 24 Andrzej Pozorski, szef pionu śledczego IPN, zastępca prokuratora generalnego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kościół katolicki Franciszek Blachnicki POLSKA

Ukraina domaga się ścigania rosyjskich zbrodniarzy. Powstaje międzynarodowy trybunał. "Omawiamy konkrety"

Trwają rozmowy o konkretnych mechanizmach powołania specjalnego międzynarodowego trybunału ds. rosyjskich zbrodni przeciwko Ukrainie - informują władze w Kijowie. Biuro ukraińskiego prokuratora generalnego zarejestrowało dotychczas ponad 71 tys. rosyjskich zbrodni agresji i zbrodni wojennych. "Z powodu agresji przeciwko Ukrainie przywódcy Rosji powinni być traktowani jak naziści i dlatego Kijów dąży do powołania specjalnego trybunału" - podkreślają ukraińskie władze.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2023 zbrodnie wojenne

Ustawiane przetargi na wywóz śmieci w Warszawie? "GP": Platforma tonie w aferze śmieciowej

"Gazeta Polska" podaje, że "prokuratura i CBA sprawdzają, czy sekretarz Warszawy Włodzimierz Karpiński, nadzorując stołeczny rynek odpadów, był zamieszany w ustawianie przetargów na ich odbiór w podległym ratuszowi Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania, którego był wcześniej prezesem".
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska pieniądze korupcja prokuratura media POLSKA polityka

Wraca sprawa wrocławskiego dewelopera. Jest nowy akt oskarżenia, chodzi o blisko 650 mln zł

Dwie osoby odpowiedzą przed sądem za wyrządzenie szkody spółkom zależnym od nieistniejącego już dewelopera Gant Development. Akt oskarżenia w tej sprawie sporządziła Prokuratura Regionalna we Wrocławiu. To kolejna odsłona wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu dot. oszustwa na szkodę wierzycieli Gant Development oraz wyrządzenia tej spółce szkody majątkowej wielkich rozmiarów.
Zobacz więcej na temat:  deweloper oszustwo prokuratura POLSKA służby i bezpieczeństwo przestępczość przestępczość gospodarcza

12 lat po zaginięciu Iwony Wieczorek zatrzymano pierwszych podejrzanych. Przełom w śledztwie?

Ta sprawa wzbudzała ogromne emocje opinii publicznej 12 lat temu. W 2010 roku w Trójmieście zaginęła 19-letnia Iwona Wieczorek, która wybrała się na grilla, a potem na dyskotekę ze znajomymi. Mimo upływu lat sprawa nie została wyjaśniona. W 2019 roku śledztwem zajęli się małopolscy prokuratorzy z tzw. Archiwum X - specjalizujący się w rozwiązywaniu niewyjaśnionych spraw sprzed lat. W środę doszło do pierwszych zatrzymań.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo regiony pomorskie policja prokuratura zaginieni Iwona Wieczorek