Polskie Radio
Section05
Władysław Frasyniuk

"Podejmiemy odpowiednie działania". Prezes Reduty Dobrego Imienia o słowach Frasyniuka

- Słowa Władysława Frasyniuka wpisują się w kampanię nienawiści wobec Wojska Polskiego i przeciwko Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia, oceniając skandaliczną wypowiedź działacza opozycji w PRL Władysława Frasyniuka o polskich żołnierzach.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Świrski POLSKA Władysław Frasyniuk uchodźcy straż graniczna Wojsko Polskie

"Wynika z organicznej nienawiści do Polski". Bogdan Pęk o wypowiedzi Frasyniuka

- To jest plugawość na poziomie Lempart i jej podobnych - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk z PiS, komentując słowa Władysława Frasyniuka o funkcjonariuszach polskiej Straży Granicznej. - Trzeba się zastanowić nad przepisami prawnymi, bo to wycieczki, wydawałoby się - bezmyślne, a jednocześnie mające podstawy w zamiarach politycznych tej wrednej opozycji - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń POLSKA Władysław Frasyniuk granica Wojsko Polskie straż graniczna

"Te słowa nigdy nie powinny paść". Politolog o wypowiedzi Frasyniuka ws. polskich żołnierzy

- Podejrzewam, że opozycja nie utożsamia się z tymi słowami. Zgoda na nie byłaby politycznym samobójstwem. Mam nadzieję, że również przez samego autora zostaną wycofane - mówił w Polskim Radiu 24 politolog dr Bartłomiej Machnik, komentując wypowiedź działacza opozycji w PRL Władysława Frasyniuka o polskich żołnierzach, którzy nie wpuszczają do Polski grupy cudzoziemców.
Zobacz więcej na temat:  straż graniczna Afganistan Białoruś uchodźcy Władysław Frasyniuk

"Wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej reakcji ze strony prowadzącego". Oświadczenie TVN24 ws. słów Frasyniuka

W związku z inwektywami pod adresem żołnierzy wypowiedzianymi przez Władysława Frasyniuka na żywo w TVN24 wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej wobec używanych zwrotów, reakcji ze strony prowadzącego program - napisała w mediach społecznościowych redakcja TVN24.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Frasyniuk media TVN Wojsko Polskie POLSKA służby i bezpieczeństwo

Premier o wypowiedzi Frasyniuka: padły słowa, które muszą się spotkać z potępieniem

"Zaangażowany w działania opozycji Władysław Frasyniuk w sposób wyjątkowo podły obrażał żołnierzy Wojska Polskiego na antenie telewizji TVN24. Dodajmy, że prowadzący rozmowę dziennikarz w żaden sposób nie zareagował na te słowa"- napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo Władysław Frasyniuk Mateusz Morawiecki polityka POLSKA

"Z komuną walczył od 1968 roku". Córka Kornela Morawieckiego odpowiada Frasyniukowi

"Prawda jest taka, że Kornela Morawieckiego po jego wieloletniej działalności w podziemiu i aresztowaniu w roku 1987 Kiszczak wyrzucił za granicę po to między innymi, żeby razem z Frasyniukiem biesiadować w Magdalence" - napisała na Facebooku Anna Morawiecka, córka śp. Kornela Morawieckiego i siostra premiera.
Zobacz więcej na temat:  Kornel Morawiecki Władysław Frasyniuk POLSKA komunizm Solidarność Walcząca historia Polski PRL HISTORIA

"Moja rodzina stała się celem ataków". Premier odpowiada Frasyniukowi

Mateusz Morawiecki napisał na Facebooku, że od pewnego czasu jego rodzina stała się celem ataków ze strony Władysława Frasyniuka. Premier odniósł się w ten sposób do wypowiedzi działacza opozycji w PRL, który w rozmowie z Gazetą Wyborczą podważył zasługi śp. Kornela Morawieckiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier Kornel Morawiecki Władysław Frasyniuk Solidarność komunizm Solidarność Walcząca historia Polski PRL

Manifestacje przed sądami. Skandaliczne okrzyki Władysława Frasyniuka

Przed sądami oraz przed ministerstwem sprawiedliwości odbyły się protesty po cofnięciu delegacji do olsztyńskiego sądu okręgowego sędziego Pawła Juszczyszyna. Wśród manifestujących byli m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska i Klaudia Jachira. We Wrocławiu Władysław Frasyniuk obrażał wyborców PiS, wznosząc wulgarne okrzyki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo protest protesty w Warszawie Warszawa sąd Małgorzata Kidawa-Błońska Władysław Frasyniuk