Polskie Radio
Section05

wojna na Ukrainie

Organizacje pozarządowe dla Ukrainy. "Ważne, żeby robić coś razem"

Jak obecnie wygląda pomoc dla uchodźców z Ukrainy, prowadzona przez organizacje pozarządowe, i zaangażowanie w nią Polaków? O tym w poniedziałkowym "Klubie Trójki" Elżbieta Korczyńska rozmawiała z Katarzyną Mikołajczyk, dyrektor generalną Polskiego Czerwonego Krzyża, oraz Joanną Sadzik, prezes zarządu Stowarzyszenia Wiosna, organizującego Szlachetną Paczkę.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Klub Trójki Trójka Elżbieta Korczyńska pomoc Szlachetna Paczka wiosna Ukraina uchodźcy wojna 2022 Trójka Ukraina

"Kłótnie w Europie muszą się skończyć". Apel prezydenta Ukrainy podczas szczytu w Brukseli

Prezydent Ukrainy zaapelował do unijnych przywódców o zakończenie kłótni i zatwierdzenie kolejnych sankcji wobec Rosji, w tym embarga na dostawy ropy. Wołodymyr Zełenski rozmawiał z liderami podczas szczytu w Brukseli za pomocą łączą wideo.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska sankcje Ukraina wojna 2022 serwis wschodni sankcje Unii Europejskiej Wołodymyr Zełenski embargo ropa naftowa

"Musi odciąć Rosję od dochodów z ropy". Premier o szóstym pakiecie sankcji UE

Premier Mateusz Morawiecki napisał na Facebooku, że "szósty pakiet sankcji unijnych musi oznaczać odcięcie Rosji od dochodów ze sprzedaży ropy; jeśli to nie nastąpi, Polska będzie domagać się, by kraj korzystający z rosyjskiej ropy dłużej, nie mógł korzystać na konkurencyjności wobec innych krajów".
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 serwis wschodni Unia Europejska Komisja Europejska Bruksela Mateusz Morawiecki ŚWIAT Europa

Unijny szczyt ws. sankcji na Rosję. Premier Morawiecki: Putin musi zobaczyć naszą determinację

W Brukseli rozpoczął się szczyt Rady Europejskiej. Premier Mateusz Morawiecki wierzy w unijny kompromis w sprawie sankcji na rosyjską ropę. - To jest potrzebne także po to, żeby Putin dostrzegł, że wszyscy jesteśmy nie tylko cały czas zjednoczeni, ale jesteśmy bardzo zdeterminowani, żeby doprowadzić tę wojnę jak najszybciej do końca - mówił premier.  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej sankcje Bruksela Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Mateusz Morawiecki

Rozpoczął się szczyt UE w Brukseli. Wśród tematów sankcje na Rosję

Rozpoczął się unijny szczyt w Brukseli, a na nim spodziewana dyskusja o sankcjach wobec Rosji i embargu na import ropy. Europejscy przywódcy przed wejściem na szczyt różnili się w opiniach czy porozumienie w tej sprawie jest możliwe. - Skończmy kupować ropę naftową od Rosji - apelował przed szczytem premier Mateusz Morawiecki wyrażając nadzieję na porozumienie w sprawie embarga.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 serwis wschodni sankcje Unii Europejskiej ropa naftowa pieniądze Rosja ŚWIAT Europa Ukraina

Debata nad organizacją pomocy medycznej na Ukrainie. W wyniku wojny zniszczono tam 600 szpitali

Organizacja pomocy medycznej Ukrainie, opieka nad uchodźcami wojennymi przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego w Polsce - to główne wyzwania, na jakie zwraca uwagę Medyczna Racja Stanu. W Pałacu Staszica odbyła się debata z udziałem przedstawicieli Ukrainy, ministerstwa zdrowia, lekarzy i polityków.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 serwis wschodni zdrowie służba zdrowia lekarz szpital debata ŚWIAT Europa Ukraina