Polskie Radio
Section05
wybory w USA

Wybory w USA. Izba Reprezentantów dla Demokratów, Senat dla Republikanów

We wtorkowych wyborach środka kadencji do Kongresu USA Partia Demokratyczna przejęła od Partii Republikańskiej kontrolę nad Izbą Reprezentantów, podczas gdy Republikanie utrzymali większość w Senacie - wynika z prognoz powyborczych. W Polskim Radiu 24 wstępne wyniki wyborów komentował Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump wybory w USA izba reprezentantów

Były szef sztabu Donalda Trumpa przyznał się do spisku. Jest reakcja Białego Domu

Były szef sztabu wyborczego Donalda Trumpa, Paul Manafort przyznał się do winy. Był oskarżony o udział w spisku przeciwko Stanom Zjednoczonym oraz utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości. - Przyznanie się do winy i zawarcie ugody z prokuraturą przez byłego szefa sztabu wyborczego Donalda Trumpa, Paula Manaforta, "nie ma absolutnie nic wspólnego z prezydentem ani jego zwycięską kampanią prezydencką w 2016 roku"- oznajmił w piątek Biały Dom.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump USA Rosja wybory w USA ŚWIAT

„Polska dyplomacja zdała egzamin”

Polska dyplomacja „doskonale zdała egzamin w trudnych warunkach” - zaznaczał w sejmowym expose Witold Waszczykowski. W ten sposób szef MSZ odniósł się do 12 ostatnich miesięcy i tendencji, które zarysowują się wokół Polski zarówno w Europie, jak i poza granicami kontynentu. Wystąpienie szefa dyplomacji i polską politykę zagraniczną skomentowali w audycji Gorący Temat prof. Piotr Wawrzyk (Uniwersytet Warszawski) i Adrian Stankowski (Gazeta Polska Codziennie).
Zobacz więcej na temat:  Witold Waszczykowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja Polskie Radio 24 Piotr Wawrzyk Adrian Stankowski Brexit wybory w USA NATO