Polskie Radio
Section05

wybory

Poseł PSL: rolnicy mają powód, żeby protestować

Rolnicy zrzeszeni w AGROUnii protestowali w poniedziałek (28.01) w wielu miejscach w Polsce przeciwko polityce rolnej rządu. Domagali się obrony krajowego rynku i krajowej produkcji. Zapowiedzieli też nasilenie protestów, polegających na blokowaniu dróg lub utrudnianiu ruchu.
Zobacz więcej na temat:  rolnicy protest Jarosław Kaczyński przetwory lotos Polska Grupa Zbrojeniowa Piotr Zgorzelski Polskie Stronnictwo Ludowe POLSKA Krzysztof Grzesiowski

"7x24". Scenariusze przed wyborami prezydenckimi w Gdańsku

Powierzenie obowiązków prezydenta Gdańska pierwszej zastępczyni śp. Pawła Adamowicza, a także decyzja o niewystawieniu przez Prawo i Sprawiedliwość pretendenta w wyborach na nowego włodarza miasta. Czy pełniąca obecnie jego obowiązki Aleksandra Dulkiewicz będzie jedyną kandydatką? Do tych tematów odnieśli się w audycji "7x24" przedstawiciele największych partii na polskiej scenie politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gdańsk polityka Paweł Adamowicz atak na Pawła Adamowicza prezydent

UE: 9 osób na czarnej liście za tzw. wybory w Donbasie

Ambasadorowie z unijnych krajów uzgodnili, że 9 osób zostanie objętych sankcjami za zorganizowanie 11 listopada pseudowyborów w okupowanej przez Rosję części Donbasu. Ustaliła to brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, która już kilka dni temu informowała o przygotowaniach do tej decyzji. Oficjalnie mają ją zatwierdzić ministrowie spraw zagranicznych 28 krajów na poniedziałkowym spotkaniu.
Zobacz więcej na temat:  Donbas ŚWIAT Rosja Ukraina Unia Europejska Europa