Polskie Radio

"Teraz jazz" i "Nasza tonacja". Polskie Radio na poniedziałek

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 18:00
W Jedynce porozmawiamy o tym, kim będą nasze dzieci? Jakie są zawody przyszłości? W Dwójce Tadeusz Łysiak, reżyser nominowanego do Oscara filmu "Sukienka", w Trójce o tym, skąd się wzięły Walentynki, a w Czwórce o zwierzakach na diecie. Zapraszamy!
Studio emisyjne M2
Studio emisyjne M2Foto: Wojciech Kusiński/PR
logo

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 w Jedynce

Serwisy z Pekinu w godzinach: 6.05, 7.05, 8.05, 10.30, 12.36. Skoki narciarskie - konkurs drużynowy 12.00-14.00. Wcześniej, od 12.00 relacje w audycji "W samo południe". Zapraszamy również do "Studia olimpijskiego" w godzinach 13.05-14.00

Specjalny internetowy serwis olimpijski Polskiego RadiaSpecjalny internetowy serwis olimpijski Polskiego Radia


09.00-12.00 - "Cztery pory roku" - zaprasza Joanna Racewicz 

Odwiedzimy tor curlingowy i powiemy o zawodach przyszłości. Czy rodzice wychowani i wykształceni w erze "przedinternetowej" są w stanie podpowiadać, pokazywać dzieciom czego warto spróbować? Na co stawiać w edukacji i rozwoju? O tym w rozmowie z Jowitą Michalska z Digital Kids / Digital University

Ponadto pierwszy odcinek słuchowiska "Księga dżungli" i konkursy "Od małego dla dużego" oraz "Bohater naszej bajki" - realizowany wspólnie z Polskim Radiem Dzieciom. 

21.00-22.00 "Historia żywa" - Zapraszają Dorota Truszczak i prof. Andrzej Nowak

* Autonomia Galicji. W dekadzie, w której Rosja bardzo krwawo stłumiła powstanie styczniowe w Królestwie Polskim i na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej zagrabionych przez to imperium w rozbiorach, zwykła prowincja zaborowa Cesarstwa Austrii - Galicja uzyskała autonomię. Wprowadzony został , między 1860 a 1873 rokiem, język polski jako urzędowy, powołano urząd ministra ds. Galicji, organem władz samorządowych został Sejm Krajowy,  oświatę  nadzorowała  Rada Szkolna Krajowa,  organami samorządu w terenie  były rady powiatowe i gminne, organami wykonawczymi: Wydział Krajowy, wójtowie, naczelnicy miast, a we Lwowie i Krakowie prezydenci. 

Co spowodowało, że rządzący dotychczas twardą ręką cesarz Franciszek Józef I nadał mieszkańcom  Galicji - zaboru austriackiego szereg praw społeczno-politycznych?  Dlaczego zbiegło się to z porażką Austrii w starciu z Włochami i utratą przez nią Lombardii na rzecz Królestwa Włoch? Jaką rolę  odegrał w tym czasie Agenor Romuald Gołuchowski trzykrotnie namiestnik Galicji oraz, co było niezwykłym wydarzeniem, jako Galicjanin - minister spraw wewnętrznych Austrii, całego imperium? Jakie  znaczenie miała działalność  stańczyków - konserwatystów krakowskich, przeciwników insurekcji, spiskowania, skupiających ziemiaństwo i wyższych urzędników? 

Prof. Larry Wolff z New York University znawca relacji Wschód Zachód Europy napisał, że ówczesny  konserwatywny dziennik "Czas" wydawany w Krakowie "...dostrzegł pewien paradoks: wszelkie wyrazy lojalności wobec Franciszka Józefa były jednocześnie świadectwem autonomii Galicji”. A jakiego stosunku do polskości, patriotyzmu w wielonarodowym imperium Franciszka Józefa I  przekształconym, na mocy ugody austriacko-węgierskiej i wydzielenia z cesarstwa austriackiego Królestwa Węgier, w dualistyczną monarchię, czyli Austro-Węgry  w 1867 roku?  Dlaczego nie powstała monarchia składająca się z trzech podmiotów politycznych: Austrii, Węgier i Galicji? 

23.00-00.00 - "Muzyka kina" - zaprasza Paweł Sztompke


LITERATURA W JEDYNCE:

10.35 - "Księga dżungli" - Rudyard Kipling

Nagranie z roku 1980. Reżyseria Zdzisław Dąbrowski. Grają: Iga Cembrzyńska, Mieczysław Hryniewicz, Piotr Fronczewski, Witold Dębicki, Henryk Machalica.

"Księga dżungli" składa się z siedmiu rozdziałów. Trzy pierwsze (Bracia Mowgliego, Łowy węża Kaa i Tygrys, tygrys !) opowiadają o losach Mowgliego, chłopca wychowanego przez wilki. Został on odbity tygrysowi, Shere Khanowi, i przyjęty do wilczej gromady. Nauczył się języka zwierząt i praw dżungli. Opiekują się nim przybrani wilczy rodzice oraz pantera Bagheera, która już na początku złożyła za niego okup w postaci byka. Jego nauczycielem jest Baloo, niedźwiedź. Mowgli dorasta wśród przyjaciół, ale liczy się z tym, że kiedyś będzie musiał rozprawić się z kulawym tygrysem, który nie daruje mu, że został ocalony przez wilki. Po latach tygrysiej „propagandy” młodsze wilki okazują Mowgliemu mniej sympatii, aż w końcu, gdy przyjazny mu wilk Akela przestaje być przywódcą stada, Mowgli zostaje zmuszony do odejścia do ludzkiej wsi. Po tym jednak, gdy udaje mu się zabić prześladowcę - tygrysa Shere Khana – zabobonni wieśniacy sprawiają, że Mowgli musi wrócić do dżungli.

21.45 "Faraon" Bolesława Prusa w interpretacji Andrzeja Ferenca. Nagranie z 2001 roku, dostępne również w ramach "Radiobooka".

23.50 - "Nurt" Wacława Berenta, w interpretacji Zbigniewa Zapasiewicza.

logo

00.00-01.00 - "Wieczór płytowy" - prowadzą Tomasz Szachowski i Przemysław Psikuta

Neil Young - "Harvest" (1972, Reprise) i Zbigniew Namysłowski Quintet - "Kujaviak Goes Funky" (1975, Muza, Polish Jazz Vol. 46). 

00.55-01.00 - "Przypadki słowa" / Władysław Broniewski - aut. Dorota Gacek

01.00-02.00 - "Fantazja polska" (powtórzenie) - prowadzi Klaudia Baranowska 

Jan Engel Symfonia F-dur, wyk. Kapela Jasnogórska, dyr. Jan Tomasz Adamus;

Józef Nowakowski Kwintet fortepianowy Es-dur, wyk. Nelson Goerner - fortepian, Katarzyna Budnik - altówka, Marcin Zdunik - wiolonczela, Lena Neudauer - skrzypce, Sławomir Rozlach - kontrabas;

Feliks Nowowiejski Preludio festivo z Symfonii organowej g-moll op. 45 nr 2, wyk. Marek Stefański - organy Katedry Rzeszowskiej. 

02.00-06.00 - "Muzyczna noc Euroradia" - prowadzi Krzysztof Dziuba

Telemann, Farnaby, Bach, Susato, Foerster, Czajkowski, Lasso, Messager, Kilar, Mozart, Hildegarda z Bingen, Svendsen, Turina. 

06.00-07.00 - "Fantazja polska" (premiera) - prowadzi Marek Zwyrzykowski 

Ignacy Jan Paderewski Sonata skrzypcowa a-moll op. 13, wyk. Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce, Waldemar Malicki - fortepian;

Zygmunt Stojowski Suita Es-dur na orkiestrę op. 9, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, dyr. Marcin Nałęcz-Niesiołowski. 

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Paweł Siwek 

​Gościem będzie Tadeusz Łysiak - reżyser i scenarzysta nominowanego do Oscara filmu "Sukienka". Obraz jest odważnym głosem w dyskusji na temat postrzegania w społeczeństwie osób niskorosłych, ale też pozostawia refleksję na temat ich obecności w kinowych produkcjach. O przesłaniu, jakie niesie, a także o drodze, jaka doprowadziła do nominacji w kategorii: Najlepszy Film Krótkometrażowy i o planowanych działaniach związanych z promocją filmu porozmawiamy o godz. 9.30.

W audycji spotykamy się także z Zygmuntem Krauze. Wybitny kompozytor, uznany pianista, pedagog i organizator życia muzycznego obchodzi w tym roku 60-lecie swojej pracy twórczej.​ Ponadto w audycji: wizyta w londyńskiej Courtauld Gallery, gdzie prezentowana jest unikatowa wystawa autoportretów Vincenta van Gogha oraz o spektaklu we Wrocławskim Teatrze Współczesnym - "W co wierzą Polacy"​.

10.00-13.00 - "Kanon Dwójki" - prowadzi Marcin Majchrowski

10.00-11.00 - "Znacie, to posłuchajcie"

Ludwik van Beethoven Sonata "quasi una fantasia" cis-moll op. 27 nr 2 "Księżycowa", wyk. Tobias Koch - fortepiano.

11.10-12.00 - Fanny Mendelssohn Kwartet smyczkowy Es-dur, wyk. Takács Quartet, Franciszek Schubert Die schöne Müllerin D 795 (wybór), wyk. Christoph Prégardien - tenor, Michael Gees - fortepian.

12.05-12.45 - Johann Strauss II Rathaus-Ball-Tänze op. 438, Freuet euch des Lebens op. 340, wyk. Wiener Philharmoniker, dyr. Mariss Jansons. 

12.45-13.00 - "Zapiski ze współczesności" / Adam Sławiński 

13.00-15.00 - "Koncerty w porze lunchu" - prowadzi Magdalena Łoś 

14.00-15.00 - Transmisja z Wigmore Hall - Augustin Hadelich - skrzypce, Charles Owen- fortepian:

Ludwig van Beethoven Sonata F-dur op.24; Coleridge-Taylor Perkinson Louisiana Blues Strut, Blues Forms; Maurice Ravel Sonata.

16.00-17.30 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla 

Gościem - wybitna pianistka, kameralistka, producentka, menadżerka kultury - Jolanta Pszczółkowska-Pawlik. Porozmawiamy o dwóch najnowszych projektach artystki. Pierwszy to album "Moniuszko Pieśni Vol. 6" - kolejna odsłona pomysłu, który narodził się już kilka lat temu, drugi to płyta "Piotr Maszyński (1855-1934) Pieśni" - światowa fonograficzna premiera dzieł zapomnianego i odkrytego po latach wybitnego kompozytora przełomu XIX i XX wieku. Opowiemy o tym, jakie są założenia obydwu projektów, co je łączy i czy w przygotowaniu są kolejne albumy.

Przeniesiemy się również do Wenecji, w której w sobotę (12 lutego) rozpoczął się słynny karnawał. O tym, jak w tym roku przebiega, na jakie wydarzenia mogą liczyć uczestnicy oraz czy i jak pandemiczna rzeczywistość wpływa na jego organizację. O karnawale weneckim opowiada Piotr Kowalczuk - korespondent Polskiego Radia we Włoszech. W audycji zdradzimy też kulisy trzeciej edycji programu "Być jak architekt/ka"; przeniesiemy się także do Białegostoku - na wystawę wyjątkowych zdjęć, które można oglądać w ramach festiwalu "Sztuka w naturze" oraz opowiemy również o wyjątkowej książce - "Romano abecadło" autorstwa Natalii Gancarz. 

17.30-18.00 - "Ślady pamięci" - aud. Andrzeja Mietkowskiego i prof. Rafała Habielskiego

18.00-19.00 - "Teraz jazz" - prowadzi Tomasz Szachowski

19.00-22.00 - "Filharmonia Dwójki" - prowadzi Joanna Grotkowska  

21.30-22.00 - "Rozmowy po zmroku" / "Rzeczypospolite" - audycja Antoniego Dudka

Coraz większe rozczarowanie i coraz większa samotność były udziałem Władysława Gomułki w trakcie jego 14-letnich rządów. Z czego one wynikały? Czy były one związane z jego charakterem, czy ze stylem sprawowania władzy? Kim byli jego najbliżsi współpracownicy? Czy mógł na nich polegać? Gościem będzie dr Robert Spałek z Instytutu Pamięci Narodowej. 

22.00-23.00 - "Muzyczny wieczór" / Fortepianiści - prowadzi Andrzej Sułek              

23.00-00.00 - "Nocna strefa" - prowadzi Ewa Szczecińska

LITERATURA W DWÓJCE: 

11.00-11.10 - "To się czyta" - Nina Wähä "Niespodzianka", czyta Katarzyna Dąbrowska, opracowanie - Elżbieta Łukomska.

15.00-15.15 - "Literacka sjesta" - Włodzimierz Kowalewski "Excentrycy", czyta Marcin Przybylski. 

19.15-19.30 - "Książka do słuchania" - Józef Mackiewicz "Sprawa pułkownika Miasojedowa", czyta Mariusz Benoit.


logo

Igrzyska Olimpijskie w Trójce - Pekin 2022: 4-20 lutego 2022Na miejscu - Dariusz Urbanowicz. Studio w Trójce: od poniedziałku do piątku w godzinach 7.40 i 16.20 (także w soboty i niedziele).


00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Szymon Sławiński 

Tematem - miłość. Ta, która wszystko zwycięża, zawsze wdzięczna i ta - pełna zwad, stracona, ostatnia. Porozmawiamy ze słuchaczami o tym "uczuciu uczuć", nadającym sens życiu człowieka. 

02.00-03.00 - "Apteka nocna" - Jędrzej Kodymowski

00.00-05.00 - "Między dniem a dniem" - Witold Lazar

05.00-06.00 - "Trójka budzi: Klub folkowy" - Wojciech Ossowski

06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Mateusz Drozda   

W audycji m.in. o tym skąd wzięły się Walentynki, o rekordzie odwiedzin Tatrzańskiego Parku Narodowego (w minionym roku) oraz o mimice twarzy w relacjach międzyludzkich. 

08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Beata Michniewicz 

Gość - Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

09.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Katarzyna Cygler 

W audycji odwiedzimy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Teatr Muzyczny w Łodzi, Muzeum Teatralne w Warszawie, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu oraz Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

12.00-13.00 - "Nasza tonacja" - Marek Wiernik

13.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Witold Lazar  

W audycji m.in. o aplikacji, która pomoże w kontakcie z miejskimi urzędnikami w Puławach. Daje ona możliwość między innymi zgłaszania różnych problemów w przestrzeni miejskiej i oznaczenia ich na mapie. System ma bezpośrednio wysyłać informację od mieszkańca do urzędnika w sprawie prac drogowych czy remontów kamienic.

15.00-19.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Piotr Łodej 

18.40 - Reportaż w Trójce - "Nie-bajka o śląskim Kopciuszku" Magdy Skawińskiej. W Kopicach, niewielkiej miejscowości między Katowicami i Opolem, znajdują się malownicze ruiny pięknego pałacu. Niegdyś było to miejsce tętniące życiem, gdzie bywali także przedstawiciele książęcych rodów, dzisiaj - tylko cień dawnej świetności przyciągający turystów, wielbicieli dawnej architektury i poszukiwaczy niezwykłych historii. A z pałacem w Kopicach wiąże się niezwykła historia jednej z jego właścicielek, bohaterki reportażu. 

19.00-20.00 - "W tonacji Trójki" - Michał Kirmuć  

20.00-21.00 - "Trzy wymiary gitary" - Piotr Baron

21.00-22.00 - "Klub Trójki" - Tomasz Zapert 

22.00-23.00 - "Trzy kwadranse jazzu" - Jan Ptaszyn-Wróblewski 

23.00-00.00 - "Serdeczne dźwięki" - Mateusz Krautwurst

LITERATURA W TRÓJCE: 

10.45 - w cyklu "Powieść w Trójce": "Przez kraj ludzi,  zwierząt i bogów" Antoniego F. Ossendowskiego w interpretacji Mirosława Zbrojewicza. 

logo

22.06 - "Towarzystwo niepokornych" - zapraszają Arkadiusz Gołębiewski, Paweł Nowacki i Jan Ruman.

Magazyn twórców największego, polskiego festiwalu filmów historycznych "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci​". Gośćmi audycji są niepokorni twórcy, historycy, zapomniani bohaterowie i świadkowie historii.​


logo

Płyta Tygodnia - "i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza". Sto lat temu w Radomsku przyszedł na świat Tadeusz Różewicz. Z okazji setnej rocznicy urodzin poety powstała płyta zatytułowana "i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza", na której teksty Różewicza zinterpretowali: Bisz/ Boxx, Morświn, Kirszenbaum, Wojciech Waglewski, Imiela i Suchar, Edyta Bartosiewicz, Cała Góra Barwinków, Emose i Ziemianie, Kapela ze Wsi Warszawa, Monady, Pablopavo i Patryk Kraśniewski.


06.00-09.00 - "Pierwsze słyszę" - Kamil Jasieński

Talent management to przyszłość HR. Dlaczego warto uczyć się zarządzania talentami? Coraz więcej mówi się o zarządzaniu talentami jako niezbędnej funkcji w organizacjach, która ma na celu przyciągać i doskonalić specjalistów. To kompetencja na wagę złota.

14.00-15.00 - "Dajesz radę" - Kacper Kowalczyk

Zwierzak na diecie? Dieta nerkowa, dieta jelitowa, dieta wątrobowa. Opiekun zwierzęcia słyszy te nazwy i właściwie nie wie, z czym tak naprawdę ma do czynienia. Właśnie dlatego spróbujemy wyjaśnić, na czym polegają tzw. specjalne diety weterynaryjne.

19.00-20.00 - "Wieczór rezydentów" - Jurek Przeździecki

W audycji sporo niebanalnej, "charakternej" elektroniki i techno. Będzie także UK funky, a nawet breakbeat. Wśród wykonawców Actress, Roska jako Bakongo, Biome, Benjamin Damage, Alex Smoke, Andy Stott, etc. 

20.00-21.30 - "Strefa prywatna" - Weronika Puszkar

Najpierw odnoszą wielkie sukcesy. Potem zdarzają się porażki, które kończą się na oddziale zamkniętym. Niestety czasem właśnie tak wygląda droga zawodowa młodych sportowców. Wymagania ze strony rodziców, presja trenerów i wreszcie ta własna, która narasta po kolejnych medalach. Poświęcanie życia sportowi może kosztować wiele... Kto dzisiaj dba o zdrowie psychiczne młodych sportowców? Jak oni sami mogą o nie zadbać? 


LITERATURA W CZWÓRCE:

10.45 - "Lektura w Czwórce" - Bruno Schulz "Sanatorium pod Klepsydrą" - czyta Mateusz Rusin, aktor Teatru Narodowego.


logo


Ferie z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom

11.00-12.00 - "Leszek i miś Michaś" - Walentynki to bardzo dobra okazja by powiedzieć naszym bliskim jak bardzo ich kochamy oraz dać im jakiś upominek. Skąd w ogóle pochodzi o święto? Jak miś może okazać swoją miłość? Pomysłów poszuka wraz z Leszkiem i dziadkiem Ignacym. Przypomnimy sobie też niektóre słynne zakochane pary.

17.15 "Skarbonka" - Ferie, ferie - jednym się kończą, drugim zaczynają, ale każdego mogą nauczyć oszczędzania i samodzielnego gospodarowania budżetem. Dziś quiz, który podpowie, jak zarządzamy pieniędzmi.

23.00-01.00 - "Co nam w duszy gra?" - Ryszard Makowski opowie o swojej ostatniej płycie "Nie stawiam na lepsze jutro". Przede wszystkim- odpowie na pytanie... dlaczego, nie stawia. Lecz nie tylko. Będą wspomnienia, będzie o kobietach, muzycznym wsparciu syna, pisaniu tekstów, Clincie Eastwoodzie i wielu innych zaskakujących sprawach.  Do tego nie zabraknie nowych płyt. A, że to Walentynki, będzie trochę miłosnej klasyki... dla dwojga. 


LITERATURA W POLSKIM RADIU DZIECIOM 

14.00 - Słuchowisko "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren. Adaptacja: Elżbieta Matyja. Teatr Polskiego Radia z 2010 roku. Wystąpili: Małgorzata Steczkowska, Jan Rotowski, Magdalena Kusa, Natalia Jankowicz, Maciej Falana i Iwo Failhauer. 

.


17.00 - "Linie i pięciolinie" - Jakub Beczek [PREMIERA]

Wybitny krytyk literacki, znany z publikowanej na naszym portalu autorskiej rubryki "Ut musica poesis" - przybliża związki polskiej literatury i muzyki. Zapraszamy na najnowszy odcinek audycji zatytułowany "Pan Jourdain - lekcja muzyki i protetyka duszy".

21.00 - "Chop-in-pop" - Mariusz Gradowski  

Kolejne spotkanie z utworami inspirowanymi twórczością Fryderyka Chopina. Hasło? Chopinesque. Ale też Chopiniana, Chopiniada. Kiedyś słuchaliśmy już tego typu utworów, ale jest ich więcej i właśnie przyszła na nie pora. 

22.00 - "Czarne na białych" - Jakub Puchalski 

Paul Badura-Skoda - portret zmarłego w 2019 roku znakomitego austriackiego pianisty, znanego jako jeden z najwybitniejszych klasyków interpretacji muzycznej w drugiej połowie XX wieku. W audycji, której gościem był Dariusz Marciniszyn, znajdą się nagrania z różnych okresów działalności artysty, dokonane na współczesnych, jak i historycznych fortepianach, ukazujących artystę jako równie świetnego wykonawcę Beethovena, jak i Chopina, a nawet... gawędziarza. 

Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Czytaj także

Od muzy Grubsona i szaleństwo na stoku. To już ostatni weekend ferii!

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2022 06:00
Podczas tych ferii sięgaliśmy do takich książek, jak "Grubson. Na szczycie", czy do "Antologii polskiego rapu", rozwiązywaliśemy mrożące krew w żyłach zagadki z całego świata, ale sprawdzaliśmy też, co warto zobaczyć w najpiękniejszych miastach w Polsce i na których stokach koniecznie poszusować. Muzycznie, sportowo, ale i odrobinę naukowo - kończymy ferie z przytupem!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio wspiera polską muzykę

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 13:30
Ponad połowa piosenek goszczących na wszystkich antenach Polskiego Radia wykonywana jest w języku polskim. Do tego dochodzą koncerty, recitale, okolicznościowe albumy i internetowe serwisy specjalne – publiczny nadawca jak nikt inny wspiera rodzimych artystów zajmujących się muzyką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ania Dąbrowska i wieczór przebojów w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 20:20
Niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej, obdarzona wyjątkowym głosem i mająca w repertuarze pokaźną pulę radiowych przebojów – Ania Dąbrowska – w niedzielę 13 lutego, czyli w Międzynarodowym Dniu Radia, zaprezentowała swoje umiejętności podczas koncertu w studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Waleria Żarnoch bohaterką najnowszej płyty z serii "Muzyka Źródeł"!

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2022 16:05
Z przyjemnością ogłaszamy, że seria "Muzyka Źródeł", nazywana "Kolbergiem w dźwięku", powiększa się o kolejną, 34. już płytę! "Waleria Żarnoch z Dąbrów" jest portretem ikony pieśni kurpiowskiej, polskiej muzyki tradycyjnej w ogóle. O postaci śpiewaczki Walerii Żarnoch i pracy nad płytą opowiadali jej autorzy: Magdalena Tejchma i Kuba Borysiak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mobile Trends Awards 2021. Nominowane projekty Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 14:40
Polskie Radio otrzymało trzy nominacje do Nagród Mobile Trends Awards 2021. To najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży mobilnej. Od 11 lat kapituła konkursu nagradza firmy, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach. Głosować na projekty Polskiego Radia można do 23 lutego.
rozwiń zwiń