Polskie Radio
Section05
Ankara

Prezydent Turcji nie zmieni polityki wobec społeczeństwa

- Wcześniej Erdogan również sprawował pełnię władzy, dzięki uregulowaniom prawnym związanym ze stanem wyjątkowym. To będzie kontynuacja tego, co było wcześniej. Można się spodziewać również represji wobec opozycji politycznej – mówił w audycji "Więcej świata" dr Konrad Zasztowt z Uniwersytetu Warszawskiego komentując zniesienie stanu wyjątkowego w Turcji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Turcja Recep Tayyip Erdogan Ankara Donald Trump Władimir Putin Michał Żakowski

Prezydent Erdogan zwycięża w referendum

Turcy zdecydowali o przyszłości swojego kraju. W referendum odpowiadali na pytanie, czy chcą przekształcenia kraju w republikę prezydencką, za czym opowiadał się prezydent Recep Erdogan. Turecka komisja wyborcza podała, że po przeliczeniu prawie 100 procent głosów, za zmianami opowiedziało się ponad 51 procent głosujących, a przeciwko było 48 procent. Oznacza to, że Recep Erdogan przeforsował proponowane przez siebie zmiany i że będzie mógł rządzić krajem do 2029 roku.
Zobacz więcej na temat:  Turcja Unia Europejska Europa Ankara

Zabójstwo ambasadora. Prezydent Turcji dzwoni do Putina

Ambasador Federacji Rosyjskiej w Turcji Andriej Karłow został zastrzelony w Ankarze. Jak informują tureckie media, dyplomata został zaatakowany na otwarciu wystawy „Rosja oczami Turków" w Centrum Sztuki Współczesnej w stolicy Turcji. Gościem programu Świat w Powiększeniu był Karol Wasilewski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Turcja Rosja Syria terroryzm zamach Adrian Bąk Recep Tayyip Erdogan Władimir Putin Karol Wasilewski Ankara