Polskie Radio
Section05
Gazeta Wyborcza

Protest pod MEN. Jest nagranie incydentu z udziałem Grzybowskiej i policjanta

Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje incydent z udziałem Agaty Grzybowskiej - fotoreporterki agencji RATS, współpracującej m.in. z "Gazetą Wyborczą" - podczas poniedziałkowego Strajku Kobiet pod MEN. Na filmiku widać, jak Grzybowska dwukrotnie "strzeliła" policjantowi w oczy fleszem aparatu, a po chwili prawdopodobnie kopnęła go. Fotoreporterka nie przyznaje się do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa policja protest strajk kobiet Gazeta Wyborcza dziennikarze

Podejrzenie naruszenia nietykalności policjanta. Fotoreporterka "GW" zatrzymana i zwolniona po przesłuchaniu

Fotoreporterka "Gazety Wyborczej" Agata Grzybowska została zwolniona po przesłuchaniu. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że postawiono jej zarzut. Miała podczas protestu pod MEN-em naruszyć nietykalność policjanta, kopiąc go. Druga zatrzymana, której tożsamości nie ujawniono, wyszła z komendy przed godz. 22.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja protest Gazeta Wyborcza strajk kobiet

Siostry elżbietanki zarzuciły "GW" dyskryminację i poniżanie. Bodnar broni publikacji

"Nawet skrajne i wyraziste opinie są uznawane za mieszczące się w granicach wolności słowa" - napisał Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w odpowiedzi na list otwarty poznańskich sióstr elżbietanek. "Gotów jestem w trybie pilnym zorganizować dyskusję (...) o rolach zawodowych i społecznych wykonywanych przez siostry zakonne" - dodał. Elżbietanki poczuły się dyskryminowane w artykule, w którym "Gazeta Wyborcza" nazwała je "służącymi" biskupów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich Kościół katolicki Gazeta Wyborcza

"To nieprawdziwy obraz żołnierzy". Rzecznik WOT odpowiada na wywiad w "Gazecie Wyborczej"

 - Żaden z żołnierzy służących w białostockim szpitalu nie zrezygnował ze służby tłumacząc to obciążeniem psychicznym - oświadczył rzecznik WOT płk Marek Pietrzak. - Słowa dr. Krzysztofa Tyburczego budują nieprawdziwy obraz żołnierzy i prowokują do deprecjonowania ich wysiłku podczas walki z COVID-19 - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko Wojska Obrony Terytorialnej Wojsko Polskie społeczeństwo Gazeta Wyborcza

"Wyborcza" usunęła tekst krytykujący Barta Staszewskiego. Dziennikarze mają zakaz komentowania sprawy

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" otrzymali od redakcji zakaz komentowania, a nawet opisywania w mediach społecznościowych sytuacji związanej z felietonem Piotra Głuchowskiego. Tak wynika z informacji portalu wirtualnemedia.pl. Znana z sympatii do działań lewicowych aktywistów "Gazeta Wyborcza" zdecydowała się obnażyć manipulacje pochodzącego ze Szwecji Staszewskiego. W artykule opublikowanym na stronie Wyborcza.pl autor napisał o "ściemnianiu" i wskazał na manipulacje działacza LGBT.
Zobacz więcej na temat:  LGBT Gazeta Wyborcza POLSKA dziennikarze społeczeństwo

"Gazeta Wyborcza" ma opublikować sprostowanie. Sąd oddalił apelację redaktora naczelnego

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" o opublikowanie sprostowania prasowego. To kolejna w tym roku prawomocnie wygrana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawa o publikację sprostowania.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński sąd sądownictwo Gazeta Wyborcza POLSKA Gdańsk Europejskie Centrum Solidarności

Jerzy Urban na okładce "Gazety Wyborczej". Rozpłochowski: był Goebbelsem stanu wojennego

- Być może to forma kolejnej prowokacji. Przeżytek ze stanu wojennego w osobie Jerzego Urbana pewnie się nie zmienił, najpewniej wspiera też wywrotowe akcje LGBT. Skoro wszyscy pokazują "Margot", to "Gazeta Wyborcza" pokazała Urbana, by mieszać wśród nas - mówił działacz opozycji w PRL Andrzej Rozpłochowski. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Wojciech Borowik i Andrzej Michałowski. 
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Urban PRL stan wojenny komunizm Gazeta Wyborcza Wojciech Jaruzelski Jerzy Popiełuszko