Polskie Radio
Section05
Lech Kaczyński

TRANSMISJA Przywrócenie ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. "Początek sesji, a klub PO już zdjął z porządku obrad ten punkt"

"Początek sesji Rady Warszawy, a klub Platformy Obywatelskiej już zdążył zdjąć z porządku obrad punkt dotyczący ul. Lecha Kaczyńskiego zamiast al. Armii Ludowej i głosować przeciw wprowadzeniu pod obrady uchwały potępiającej profanacje i dewastacje pomników w stolicy" - poinformował na Twitterze wiceminister MSWiA i radny Warszawy Błażej Poboży.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Warszawa POLSKA

Przywrócenie ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Wiceszef MSWiA: Trzaskowskiemu mówimy "sprawdzam"

- Rafał Trzaskowski na razie nie spełnił obietnicy przywrócenia w Warszawie ul. Lecha Kaczyńskiego. Teraz chcemy mu powiedzieć: sprawdzam. Skoro jest zgoda jego samego i jego radnych na to, aby Lech Kaczyński został uhonorowany, to nie widzę przeszkód - powiedział w Polskim Radiu 24 Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Warszawa Lech Kaczyński PiS regiony mazowieckie

"Sprawdzamy wiarygodność Trzaskowskiego". Radni PiS chcą przywrócenia ul. Lecha Kaczyńskiego

Stołeczni radni PiS zapowiedzieli, że na sesji Rady Warszawy złożą projekt uchwały dotyczący zmiany nazwy al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski obiecał, że Lech Kaczyński zostanie patronem jednej z ulic po wyborach, mówimy "sprawdzam" - podkreślili radni.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Warszawa mazowieckie regiony Rafał Trzaskowski PiS POLSKA

71. rocznica urodzin Lecha Kaczyńskiego - prezydenta, prawnika, opozycjonisty

Prezydent Rzeczypospolitej, prezes NIK, prezydent Warszawy, minister sprawiedliwości i działacz opozycji w okresie PRL. Był postacią budzącą różne emocje. Zarówno przeciwnicy polityczni, jak i zwolennicy byłego prezydenta RP są jednak zgodni: był wielkim, polskim patriotą. Zginął w katastrofie smoleńskiej, pełniąc urząd prezydenta Polski.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński katastrofa w Smoleńsku prezydent

"Wyjątkowy brak kreatywności i lenistwo sztabu PO". Fogiel ocenił hasło wyborcze Trzaskowskiego

- Widać daleko idącą inspirację hasłem śp. Lecha Kaczyńskiego z 2005 roku. Mówi się jednak, że naśladownictwo jest najwyższą formą pochlebstwa - powiedział Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Odniósł się w ten sposób do nowego hasła wyborczego Rafała Trzaskowskiego. - Być może jest to kolejna próba zawłaszczenia "na bezczela" postaci byłego prezydenta - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Jerzy Jachowicz Radosław Fogiel Rafał Trzaskowski Lech Kaczyński wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce

"Plagiat hasła Lecha Kaczyńskiego?" Politycy PiS o kampanii Trzaskowskiego

"Silny prezydent, wspólna Polska" - to hasło wyborcze, które zaprezentował Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Okazuje się, że jest niemal identyczne jak to, którym w wyborach prezydenckich w 2005 r. posługiwał się Lech Kaczyński. Różnica polega tylko na jednym słowie. Podobieństwo szybko wytknęli politycy Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Lech Kaczyński wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie kampania wyborcza

"Szczyt obłudy. Chce pozyskać sympatyków Lecha Kaczyńskiego". Pęk o wystąpieniu Trzaskowskiego

- Słowa Rafała Trzaskowskiego o tym, że jest dumny z Lecha Kaczyńskiego, są przejawem politycznej obłudy. Ma ona na celu pozyskanie części sympatyków Lecha Kaczyńskiego. Widać, słychać i czuć, że Trzaskowski jest przeciwieństwem Lecha Kaczyńskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski Lech Kaczyński Michał Rachoń wybory prezydenckie 2020

Tomasz Siemoniak: uważam, że śp. Lech Kaczyński zasługuje na godną ulicę w Warszawie

- Wypowiedź prezydenta Rafała Trzaskowskiego, że śp. prezydent Lech Kaczyński zasługuje na ulicę swojego imienia jest ważna, również jestem tego zdania - mówił w "Sygnałach dnia" Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Świątek polityka Tomasz Siemoniak wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Lech Kaczyński

Trzaskowski chce ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Jankowski: wygląda to groteskowo

- Nawet bardzo liberalni dziennikarze zauważyli śmieszność tej tezy Trzaskowskiego. To jest groteska, to wygląda na miałkość myślową prezydenta Warszawy - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet), odnosząc się do słów kandydata KO ws. ul. Lecha Kaczyńskiego w stolicy.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska opozycja polityka wybory prezydenckie 2020 Lech Kaczyński Warszawa Michał Rachoń Polskie Radio 24 POLSKA

Trzaskowski chce ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Fogiel: żenująca hipokryzja

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski ocenił, że Lech Kaczyński zasługuje, aby mieć ulicę w Warszawie. Zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem RP, będzie zachęcał do tego swego ewentualnego następcę w stołecznym ratuszu. "To żenująca hipokryzja" - skomentował wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie polityka Rafał Trzaskowski Lech Kaczyński Radosław Fogiel Patryk Jaki

"Brakuje mi jej uśmiechu". Wspomnienie Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej

- Zawsze można było do niej zadzwonić, porozmawiać. Lubiłyśmy się chyba między innymi dlatego, że ona była pracownikiem naukowym, a ja również wiele lat przepracowałam z młodzieżą w szkole średniej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Jolanta Jentys. W audycji "Nieznani Znani 24" wspominała Teresę Walewską-Przyjałkowską, działaczkę społeczną, wiceprezes fundacji "Golgota Wschodu", która zginęła w katastrofie smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk 2020 katastrofa smoleńska Lech Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Małgorzata Raczyńska-Weinsberg