Polskie Radio
Section05
Łódź

Bartosz Józefiak: Łódź stała się miastem modnym

- W latach dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych z Łodzi tylko się wyjeżdżało. Mieszkałem wtedy w Pabianicach, ja i moi znajomi studiowaliśmy w Łodzi tylko dlatego, że było blisko. Nikogo pomysłem na życie nie było mieszkanie tutaj. To się bardzo zmieniło w ostatnich 10-15 latach, o czym też zresztą piszemy - mówił współautor książki "Łódź. Miasto po przejściach" (premiera 5 sierpnia br.).
Zobacz więcej na temat:  Łódź Monika Zając Jakub Kukla Dwójka

Iza Rutkowska: część moich projektów jest obecnie nierealizowalna

- Takich działań, jak moje, nie da się zrobić w internecie tak jeden do jeden. Część z nic została przełożona na czas, kiedy będziemy mogli się już swobodnie spotykać. W czasie pandemii kontynuowałam też jednak warsztaty z dziećmi w Łodzi. Robiliśmy to online, a potem ja projektowałam wszystko to, co dzieci rysowały, żeby mogły powstać z tego instalacje - mówiła artystka i animatorka kultury.
Zobacz więcej na temat:  artysta Paweł Siwek pandemia Łódź Dwójka SZTUKA KULTURA

Urząd Miasta w Łodzi agituje na rzecz Rafała Trzaskowskiego

Na oficjalnej stronie urzędu miasta na Facebooku, przed piątkowym wiecem kandydata KO na Piotrkowskiej, umieszczono zaproszenie na spotkanie z Rafałem Trzaskowskim. Politycy PiS nazywają to skandalem. Pod zaproszeniem na wiec kandydata KO, napisano, że o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy Urząd Miasta Łodzi (UMŁ) też zawiadomi w taki sposób.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski Łódź regiony wybory prezydenckie 2020

Szlakiem Turystycznej Listy Przebojów. - "Lato z Radiem" w Pałacu Herbsta w Łodzi

W "Lecie z Radiem" odwiedzamy m.in. miejsca zgłoszone przez naszych słuchaczy do Turystycznej Listy Przebojów PL. Wraz z Grzegorzem Frątczakiem wybraliśmy się do neorenesansowej willi w Łodzi - Muzeum Pałacu Herbsta, który stanowi jeden z najpiękniejszych zabytkowych obiektów w mieście. 
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Frątczak Łódź Turystyczna Lista Przebojów PL Lato z Radiem 2020 muzeum

Kontrowersyjni szefowie komisji wyborczych. W Łodzi "Farmazon", w Warszawie prowokator KOD

Szefem jednej z okręgowych komisji wyborczych w Łodzi jest Franciszek J. "Farmazon", który zasłynął m.in. tym, że wulgarnie ubliżał i atakował dziennikarkę Telewizji Polskiej - informuje portal wPolityce.pl. Dodatkowo przewodniczącym jednej z warszawskich komisji wyborczych jest Arkadiusz Szczurek znany z prowokacji KOD.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce polityka Komitet Obrony Demokracji obywatele RP komisja wyborcza Łódź Warszawa mazowieckie POLSKA

Abp Grzegorz Ryś: pamiętajcie czas pandemii, gdy będziecie dążyć tylko do konsumpcji

Podczas uroczystości Bożego Ciała w archikatedrze łódzkiej abp Grzegorz Ryś nawiązał do czwartkowych czytań liturgicznych. Metropolita łódzki wyróżnił słowa "pamięć", "jedność" i "życie" i prosił, aby nie zapominać o pandemii, kiedy życie będzie spokojniejsze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Boże Ciało Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie Grzegorz Ryś Łódź

Nowy reżim sanitarny w łódzkich akademikach. Studenci protestują

Łódzkie akademiki, w tym akademiki Politechniki Łódzkiej praktycznie opustoszały w marcu, kiedy wybuchła pandemia koronawirusa. Nielicznych studentów, którzy pozostali, obowiązują nowe, surowe zasady. Jedną z nich jest zakaz opuszczania murów domu studenckiego na noc. Niezastosowanie się do "pandemicznego" regulaminu oznacza, że młody człowiek może zostać zmuszony do szukania innego lokum.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Marcin Łukawski społeczeństwo Łódź studenci koronawirus pandemia

Jarosław Gowin: Polska ambitna to prezydent Andrzej Duda, Polska ospała to Rafał Trzaskowski

- Prezydent Andrzej Duda gwarantuje Polsce skuteczną walkę z kryzysem i dalszy rozwój gospodarczy poprzez dobrą współpracę z rządem - powiedział szef Porozumienia Jarosław Gowin. Dodał, że kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski to wizja Polski "biernej i ospałej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Gowin Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Łódź wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 polityka