Polskie Radio
Section05
Łódź

„Utracone – odzyskane. Ciąg dalszy…”. Wystawa w Łodzi

„Utracone – odzyskane. Ciąg dalszy…” – to tytuł wystawy, którą obecnie można oglądać w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi. Na ekspozycji prezentowanych jest kilkaset zabytków, które podczas II wojny światowej zostały zagrabione przez okupującą Polskę III Rzeszę. W audycji Utracone, Odzyskane rozmowa z Joanną Borucką-Piech i Kingą Stanecką, przedstawicielkami muzeum.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łódź Magdalena Ogórek II wojna światowa

"Ustawa reprywatyzacyjna położy kres niesprawiedliwości"

- Z ustaleń prokuratury wynika, że wartość stołecznych nieruchomości wyłudzonych w ramach przestępczej reprywatyzacji sięga miliarda złotych – powiedział o aferze reprywatyzacyjnej minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. W najbliższym czasie powołany zostanie - podobny do działającego już w Krakowie - zespół do analizy spraw związanych z wyłudzaniem nieruchomości na terenie Łodzi. Zapowiedzi prokuratora generalnego oraz szefa Komisji Weryfikacyjnej Patryka Jakiego dotyczące tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej, komentował w audycji Gorący Temat Piotr Micuła ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Zbigniew Ziobro Miasto Jest Nasze Łódź Warszawa Kraków Komisja Weryfikacyjna duża ustawa reprywatyzacyjna

Nowości w Teatrze Powszechnym w Łodzi, "teatrze blisko ludzi"

Nowy sezon w Teatrze Powszechnym w Łodzi będzie wypełniony po brzegi wydarzeniami kulturalnymi i nie tylko. Odbędą się m.in.: prapremiera sztuki Juliusza Machulskiego, spektakle w reżyserii Pawła Szkotaka, Giovanniego Castellanosa, XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, a także będą miały miejsce dalsze etapy modernizacji siedziby placówki. O repertuarze Teatru Powszechnego w Łodzi mówiła w audycji Rozmowa Kulturalna dyrektorka placówki Ewa Pilawska.
Zobacz więcej na temat:  Łódź