X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Marek Pyza

Marek Pyza: radnym brakuje elementarnej wiedzy historycznej

- Można by wymienić długą listę ludzi, po których nie spodziewalibyśmy się takiego zachowania, jak radnych Żyrardowa. Trzeba wciąż walczyć z postkomuną i świetnym pomysłem jest inicjatywa IPN, aby edukować radnych w tym zakresie, bo brakuje im elementarnej wiedzy historycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Pyza z tygodnika "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA historia Polski dekomunizacja wybory prezydenckie Donald Tusk PSL-Koalicja Polska Władysław Kosiniak-Kamysz IPN Andrzej Duda Żyrardów Białystok Jerzy Jachowicz Marek Pyza

Marcin Wikło: historię Smoleńska należy opowiadać od początku

Mija dziewięć lat od katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób - w tym prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką. - Staramy się wyjaśniać różne mity, które przez lata narosły wokół tego wydarzenia, skala dezinformacji jest potworna, tę historię należy opowiadać od początku – mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło. - Dezinformacja zaczęła się natychmiast, w pierwszych minutach po katastrofie – przypominał Marek Pyza.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk 2019 Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Marek Pyza Marcin Wikło

„Paweł Adamowicz jest wszechwładny w Gdańsku”

- Paweł Adamowicz jest wszechwładny w Gdańsku i wszyscy o tym doskonale wiedzą. O Gdańsku mówi się, że to miasto deweloperów, że z prezydentem da się załatwić wszystko. Sprawa Amber Gold pokazuje, że na szczytach Urzędu miasta Gdańska deweloperzy mogli załatwić wszystko z dużym prawdopodobieństwem, często za łapówkę – mówił w audycji Kulisy Spraw dziennikarz tygodnika "Sieci" Marek Pyza. Opowiadał także o kolejnych zarzutach postawionych prezydentowi Gdańska przez prokuraturę.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gdańsk Paweł Adamowicz prokuratura Marek Pyza Amber Gold CBA

Kiedy koniec śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej?

– Dopóki gospodarzem Kremla będzie Władimir Putin, nie poznamy całej prawdy o tym, co stało się 10 kwietnia 2010 roku – mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, dziennikarz Telewizji Polskiej. Jak podkreślał na naszej antenie, trudno się spodziewać, by bezsporne zakończenie sprawy możliwe było w najbliższym czasie. O katastrofie smoleńskiej mówili też w PR24 Marek Pyza i Piotr Zaremba z "Sieci", Wojciech Mucha z "Gazety Polskiej", Samuel Pereira z TVP Info, a także publicystki – Maria Dłużewska i Ewa Stankiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Cezary Gmyz Wojciech Mucha Maria Dłużewska Marek Pyza Samuel Pereira

Pyza: o zwrocie wraku możemy na długi czas zapomnieć

Wierzę, że tę katastrofę da się wyjaśnić bez części dowodów - mówi dziennikarz Marek Pyza, który od samego początku uważnie śledzi postępy w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej. O tym, co już bezspornie udało się ustalić podkomisji smoleńskiej, mamy dowiedzieć się z raportu technicznego, który ma zostać przedstawiony przy okazji 8. rocznicy katastrofy. W rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Marek Pyza tłumaczy, dlaczego to nienajlepszy pomysł i mówi o ostatnich postępach śledztwa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska Marek Pyza

"Waldemar Pawlak to bardzo niebezpieczny człowiek"

W poniedziałek w tygodniku „Sieci” ukaże się tekst Marka Pyzy i Marcina Wikło "Człowiek z Moskwy w Warszawie” opowiadający o kulisach negocjacji z Moskwą ws. Gazociągu Jamalskiego i innych polsko-rosyjskich projektów elektroenergetycznych. W audycji Gorący Temat rozmowa z współautorem tekstu Markiem Pyzą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Waldemar Pawlak bezpieczeństwo energetyczne Gazprom Marek Pyza korupcja gaz ziemny POLSKA

Marcin P. przed komisją śledczą. Komentarze publicystów

– Dla Marcina P. przesłuchanie przed komisją śledczą ds. Amber Gold to z jednej strony chodzenie po polu minowym, a z drugiej szansa na przedstawienie własnej wersji zdarzeń – komentował w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z „Gościa Niedzielnego”. Na naszej antenie o zeznaniach byłego szefa Amber Gold mówili również Karol Gac z „Do Rzeczy” i Marek Pyza, publicysta „wSieci”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold komisja śledcza Sejm Marek Pyza

Szokujące wyniki ekshumacji. "Bezczeszczenie zwłok"

Prokuratura Krajowa potwierdziła, że w trumnie generała Bronisława Kwiatkowskiego znalazły się szczątki innych osób. W ten sposób prokuratura odniosła się do doniesień dziennika „Fakt”, który w poniedziałkowym wydaniu napisał, że w trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego, który zginął w katastrofie w Smoleńsku, znaleziono szczątki jeszcze siedmiu innych osób. O ekshumacji ciała generała mówił w audycji Gorący Temat Marek Pyza z tygodnika „wSieci”.
Zobacz więcej na temat:  Prokuratura Krajowa katastrofa smoleńska ekshumacja fakt Marek Pyza

"Sędziowie czują się elitą stojącą ponad prawem"

Spór wokół Trybunału Konstytucyjnego i zapowiedzi ze strony PiS dotyczące reformy wymiaru sprawiedliwości powodują zaostrzenie stanowisk i politycznego sporu. Kongres, w zamierzeniu organizatorów, ma potwierdzić jednomyślność sędziów. O zbliżającym się kongresie dyskutowali w Polskim Radiu 24 Tomasz Pietryga (Rzeczpospolita) i Marek Pyza (W Sieci).
Zobacz więcej na temat:  Marek Pyza polityka sądownictwo Trybunał Konstytucyjny