Polskie Radio
Section05
Marian Banaś

J. Sasin: M. Banaś zaoszczędził w budżecie miliardy złotych

– Ufam obecnemu prezesowi Naczelnej Izby Kontroli, bo znam go z działalności, którą od czterech lat prowadził w rządzie jako szef służb skarbowych. To człowiek, który zaoszczędził w budżecie dziesiątki miliardów złotych. Gdyby był nieuczciwy, tych sukcesów na pewno by nie odniósł – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" wicepremier Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Marian Banaś NIK TVN Najwyższa Izba Kontroli Paweł Lisicki

Marian Banaś oficjalnie kandydatem na prezesa NIK

- Klub Prawa i Sprawiedliwości zgłosił kandydaturę Mariana Banasia na prezesa Najwyższej Izby Kontroli - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Jak dowiedziało się Polskie Radio, to jedyna do tej pory zgłoszona kandydatura. Kluby parlamentarne mają czas na przesyłanie swoich propozycji do niedzieli 28 lipca. 
Zobacz więcej na temat:  Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli PiS

Prezydent o RDS: wierzę, że będzie nam się dobrze pracowało

Pięciu nowych członków Rady Dialogu Społecznego powołał w czwartek prezydent Andrzej Duda. Wśród nich znaleźli się m.in. ministrowie, którzy weszli do rządu po majowych wyborach do europarlamentu. - To gremium, które powinno szukać najlepszych, zrównoważonych rozwiązań - powiedział prezydent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rada Dialogu Społecznego Andrzej Duda Bożena Borys-Szopa Elżbieta Witek Marian Banaś Dariusz Piontkowski