X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Cyfryzacji

"Ministerstwo cyfryzacji jest ważnym elementem w państwie"

– Ministerstwo Cyfryzacji jest bardzo ważnym elementem w całym procesie cyfryzowania i wprowadzania różnych rozwiązań informatycznych w państwie, ale nie jedynym. Naszą rolą jest nie tylko pisanie programów i wdrażanie usług, ale także dbanie o dobrą legislację w tym obszarze – powiedział w "Pulsie Trójki" nowo powołany minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Cyfryzacji Trójka Marcin Pośpiech POLSKA

Ustawa o ochronie danych osobowych formalnie gotowa

- W piątek Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy o ochronie danych osobowych, chcemy by projekt w przyszłym tygodniu trafił na posiedzenie Rady Ministrów, a następnie do parlamentu – poinformował w Polskim Radiu 24 Maciej Kawecki, odpowiedzialny w Ministerstwie Cyfryzacji za koordynowanie prac nad projektem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Cyfryzacji ochrona danych osobowych Unia Europejska dane osobowe

Dyrektywa RODO. Jak przygotowują się firmy?

Stan przygotowań polskich firm do wdrożenia nowych przepisów, zawartych w unijnym rozporządzeniu o ochronie danych osobowych(RODO) oraz przygotowanych w związku z tym uregulowań, oceniany jest jako średnio zaawansowany. Taką opinię prezentuje dr Maciej Kawecki z Ministerstwa Cyfryzacji , koordynator prac  nad  reformą ochrony danych osobowych, i uściśla, że wśród małych i średnich przedsiębiorstw  przygotowania  są na bardzo niskim poziomie. Natomiast duże firmy, zwłaszcza międzynarodowe korporacje działające na terenie Polski, osiągnęły w tej dziedzinie znaczący postęp.
Zobacz więcej na temat:  rodo dane osobowe Ministerstwo Cyfryzacji Dariusz Kwiatkowski

"Spam, niezamówiony telemarketing. Z tym chcemy walczyć"

- Nowe zapisy w prawie pozwolą nam m.in. na egzekwowanie prawa do bycia zapomnianym - dotyczy to wyszukiwarek, sieci społecznościowych - mówił w Jedynce dr Maciej Kawecki, koordynator prac nad reformą ochrony danych osobowych w Ministerstwie Cyfryzacji. Mają one wejść w życie już w maju. Na ich podstawie będzie można skuteczniej bronić się przed telefonami telemarketerów czy usuwać swoje dane z baz lub sieci społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA cyfryzacja Ministerstwo Cyfryzacji ochrona danych osobowych GIODO Krzysztof Grzesiowski

"Przedsiębiorcy mieli 2 lata na przygotowanie się"

Dr Maciej Kawecki z Ministerstwa Cyfryzacji powiedział w radiowej Jedynce, że za cztery miesiące odbędzie się duża reforma przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Proponowane zmiany obejmą między innymi banki, które nie będą musiały uzyskiwać zgody na tak zwane profilowanie klienta, czyli analizę danych dotyczących konkretnej osob.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dane osobowe Ministerstwo Cyfryzacji Wojciech Dąbrowski

"Czeka nas ogromna reforma dot. ochrony danych osobowych”

 - Obchodzony 28 stycznia Dzień ochrony danych osobowych stwarza okazję do rozmowy na ten temat. Za cztery miesiące wchodzi ogromna reforma dotycząca ochrony danych osobowych, której źródłem jest prawo unijne – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Maciej Kawecki z Ministerstwa Cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ochrona danych osobowych dane osobowe Ministerstwo Cyfryzacji Unia Europejska bezpieczeństwo w intenecie

Zanim kupisz sprowadzone auto, sprawdź jego historię w internecie

Ministerstwo Cyfryzacji rozszerza usługę Historia Pojazdu o zagraniczne auta, które jeszcze nie znalazły się w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a są już oferowane do sprzedaży. Obecnie historia pojazdu umożliwia sprawdzenie aut pochodzących z wybranych krajów europejskich (m.in. z Francji, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji) a także z USA i Kanady. 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek motoryzacja Ministerstwo Cyfryzacji samochody