X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Cyfryzacji

"Wiele polskich firm zaatakowanych przez wirusa Petya"

Szereg polskich firm zostało we wtorek zaatakowanych przez wirusa Petya - powiedział PAP dyrektor biura zarządzania usługami bezpieczeństwa w Exatel Jakub Syta. Według niego, skala tego ataku będzie znana w środę rano. W środę o 11:00 zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie, w którym weźmie udział premier Beata Szydło, ma związek z atakami cybernetycznymi w Europie i w Polsce. Po
Zobacz więcej na temat:  atak hakerów atak hakerski hakerzy Ministerstwo Cyfryzacji rząd Beaty Szydło cyberprzestępczość internet

Ochrona danych osobowych. "To będzie nowa rzeczywistość"

- Ochrona danych osobowych dotyczy każdego sektora: bankowego, ubezpieczeniowego, telekomunikacyjnego, rolnictwa, ochrony środowiska – wszędzie tam mamy rejestry, bazy danych klientów, użytkowników. Na wszystkie te zasady ma wpływ nasza reforma – mówił w radiowej Jedynce dr Maciej Kawecki, doradca w gabinecie politycznym ministra cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ochrona danych osobowych Henryk Szrubarz Ministerstwo Cyfryzacji

Podsumowanie Tygodnia: głośna wypowiedź min. Streżyńskiej

Minister cyfryzacji, komentując działania rządu, stwierdziła: „więcej powinniśmy stawiać na rozwój niż na wydatki socjalne”. Premier Beata Szydło, w kontekście słów Anny Streżyńskiej, powiedziała, że oczekuje od swoich ministrów lojalności, odpowiedzialności za słowo i umiarkowania w wypowiedziach medialnych. W Podsumowaniu Tygodnia komentarz Adama Buły z Polski The Times i Michała Płocińskiego z Rzeczpospolitej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Anna Streżyńska Nowoczesna rząd Beaty Szydło PiS Beata Szydło Ministerstwo Cyfryzacji

"Prędzej czy później dojdzie do rekonstrukcji rządu"

Premier spotkała się w środę z ministrami i wiceministrami. Zebranie poświęcono planom działania rządu i zasadom współpracy. Beata Szydło zapowiedziała, że będzie egzekwować dyscyplinę legislacyjną i medialną od członków swojego gabinetu. Sytuację komentowali w Debacie Dnia Anna Sarzyńska (wPolityce.pl) i Jacek Nizinkiewicz (Rzeczpospolita).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PiS Prawo i Sprawiedliwość Beata Szydło rząd rząd Beaty Szydło Ministerstwo Cyfryzacji Anna Streżyńska

Youtuberzy z misją. Czego uczą młodych ludzi?

Dwa ministerstwa, finansów i cyfryzacji, zaprosiły do współpracy youtuberów, aby przekazywali młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów wiedzę o kodowaniu, finansach i tworzeniu gier. - Czekaliśmy na okazję, aż ta druga strona nam zaufa i przekona się, że to, co robimy jest fajne i ma wpływ na ludzi - mówił w Czwórce Michał Kołodziej z LifeTube.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kuba Marcinowicz nowe technologie Ministerstwo Finansów Ministerstwo Cyfryzacji NAUKA youtube internet młodzież edukacja

Streżyńska do dymisji? "Premier powinna być z niej dumna"

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym premier Beata Szydło, krytykują Annę Streżyńską za jej ostatnie wypowiedzi. Minister cyfryzacji, w kontekście działań rządu, stwierdziła: „więcej powinniśmy stawiać na rozwój niż na wydatki socjalne”. W Polskim Radiu 24 komentarz Łukasza Polinceusza z Fundacji Pułaskiego.
Zobacz więcej na temat:  Anna Streżyńska Ministerstwo Cyfryzacji Beata Szydło rząd Beaty Szydło PiS Antoni Macierewicz cyberbezpieczeństwo Beata Mazurek

Nowe przepisy dotyczące danych biometrycznych

Charakter pisma, linie papilarne, głos, kształt żył na rękach, znaki i znamiona szczególne, rogówka, małżowina uszna, wizerunek – to przykłady danych biometrycznych. Nowa ustawa o ochronie danych osobowych, którą przygotowuje Ministerstwo Cyfryzacji, uznają je, zgodnie z rozporządzeniem unijnym, za szczególne kategorie danych podlegające szczególnej ochronie. O nowych przepisach mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Kawecki, doradca w gabinecie minister cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  biometria Unia Europejska Ministerstwo Cyfryzacji ochrona danych osobowych

Cyberzagrożenia? "System Rejestrów Państwowych jest bezpieczny"

Uruchomiony w marcu 2015 roku system Rejestrów Państwowych to centralna baza danych, która łączy najważniejsze ewidencje, m.in. Rejestr PESEL, Rejestr Dowodów Osobistych oraz Rejestr Stanu Cywilnego. Odkąd podpięto do niego wszystkie urzędy, zastąpił lokalne systemy informatyczne. O kwestiach bezpieczeństwa z nim związanych mówił w Polskim Radiu 24 Igor Ryciak z Centralnego Ośrodka Informatyki.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Ministerstwo Cyfryzacji internet Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji cyberzagrożenia cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo. Polska gotowa do obrony?

40 prelegentów, ponad 500 uczestników, eksperci, naukowcy i politycy w wzięli udział w II Polskim Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC PL. Jednym z jego głównych tematów było podniesienie bezpieczeństwa Polski w cyberprzestrzeni oraz dyskusje wokół projektu Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2017-2022.
Zobacz więcej na temat:  cyberbezpieczeństwo cyberzagrożenia Ministerstwo Obrony Narodowej Ministerstwo Cyfryzacji Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Ministerstwo Rozwoju POLSKA

Zmiany w ustawie o ochronie danych osobowych

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało projekt części przepisów nowej ustawy o ochronie danych osobowych. Zakłada on m.in. przyspieszenie postępowań ws. przypadków nieprzestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych i wprowadzenie kar finansowych, a także likwidację urzędu Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych i powołanie nowego państwowego organu, zwanego Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych. O zmianach w ustawie o ochronie danych osobowych mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Kawecki z Ministerstwa Cyfryzacji, doradca minister Anna Strężyńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Cyfryzacji GIODO kary finansowe

Strategia Cyberbezpieczeństwa RP. "Zapewnić bezpieczeństwo"

W ostatnich latach nastąpił wzrost liczby incydentów związanych z cyberprzestępczością – wynika z najnowszych danych Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa NASK. O Strategii Cyberbezpieczeństwa dla Polski rozmawiali w Debacie Poranka Piotr Januszewicz (Ministerstwo Cyfryzacji), Juliusz Brzostek (Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa w NASK) i Mirosław Maj (Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 cyberprzestępczość nask Ministerstwo Cyfryzacji