Polskie Radio
Section05
Nowy Targ

"Prawdziwie pogański duch". Abp Jędraszewski krytycznie o ideologii gender

Arcybiskup Marek Jędraszewski przypomniał nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego o niezastąpionej roli rodziny, gdzie rodzi i tworzy się społeczeństwo, gdzie kształtują się postawy. W ramach peregrynacji Ikony Świętej Rodziny w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu metropolita krakowski przewodniczył mszy świętej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nowy Targ Marek Jędraszewski Kościół Kościół katolicki religia wiara rodzina PRL Stefan Wyszyński

Patrole policji w weekend sylwestrowy - już blisko 42 tysięcy interwencji

W niedzielę Bartosz Izdebski z małopolskiej policji przekazał, że "w samochodzie na słowackich rejestracjach zaparkowanym w Ludźmierzu (pow. nowotarski) znaleziono zwłoki mężczyzny z raną postrzałową oraz broń". - To poszukiwany 40-letni Słowak, który najprawdopodobniej popełnił samobójstwo - dodał.
Zobacz więcej na temat:  policja samochód POLSKA śmierć drogi regiony Nowy Targ Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy

Nowy Targ ma największe zanieczyszczenie powietrza w UE. Najnowsze dane Polskiego Alarmu Smogowego

Według Polskiego Alarmu Smogowego (PAS) Nowy Targ to miasto, w którym odnotowywane jest największe zanieczyszczenie powietrza w całej UE. Do najbardziej zanieczyszczonych smogiem miast zaliczają się także uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój i Rabka-Zdrój. W zestawieniu nie maza to już Krakowa.
Zobacz więcej na temat:  Nowy Targ POLSKA smog klimat środowisko zanieczyszczenie zanieczyszczenie powietrza

Budynki do całkowitej rozbiórki po pożarze w Nowej Białej. Wojewoda małopolski podał nowe informacje

- Nadzór budowlany wydał decyzję o rozbiórce pięciu domów, które uległy spaleniu w Nowej Białej. Dwa z nich, z uwagi na groźbę zawalenia, zostały rozebrane już w niedzielę, pozostałe są rozbierane. Kolejne domu mogą być odbudowywane - powiedział wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pożar regiony małopolskie społeczeństwo służby i bezpieczeństwo Nowy Targ