X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ośrodek Studiów Wschodnich

NASZ WYWIAD Ręka Rosji, prowokacje? ”Groźny kryzys na linii Mińsk-Kijów"

Mińsk jest w słabszej pozycji i jego zakres niezależności od Rosji wynika raczej z uwarunkowań rosyjskich niż z własnej siły oporu – mówił Kamil Kłysiński, ekspert OSW, w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl. Głęboki kryzys w relacjach Mińska i Kijowa też jest na rękę Rosji – zauważa.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Białoruś Raport Białoruś Ukraina ŚWIAT Partnerstwo Wschodnie Ośrodek Studiów Wschodnich Unia Europejska Rosja

NASZ WYWIAD Kuchnia czeskich wyborów. Jak miliarder urzekał wyborców?

Andrej Babiš, lider ANO może zostać szefem nowego rządu. - Wielu Czechów uwierzyło, że jest on ciężko pracującym, uczciwym biznesmenem, który zniesmaczony kształtem sceny politycznej, wszedł do polityki, by uratować państwo z rąk złodziei - mówił portalowi PolskieRadio.pl ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich Jakub Groszkowski.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Czechy wybory parlamentarne OSW Ośrodek Studiów Wschodnich Wybory w Europie Europa wybiera - wywiady

„Korupcja w Rosji objawia się na każdym szczeblu”

Podczas poniedziałkowych protestów przeciwko korupcji w wielu miastach Rosji zatrzymano około 1500 osób. Przed demonstracją w Moskwie w ręce policji trafił lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny, który nawoływał do manifestacji w całym kraju. W cieniu protestów trwają przygotowania do czwartkowej „bezpośredniej linii”, czyli telewizyjnego spotkania prezydenta Putina z narodem. O sytuacji w Rosji mówił w audycji Spojrzenie na Wschód Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Władimir Putin Ośrodek Studiów Wschodnich

Ekspert OSW: na Białorusi mamy stan przedrewolucyjny

Sytuacja może wymknąć się władzom spod kontroli. Reżim się wypalił i nie ma pomysłu, jak rozmawiać z ludźmi - straszy ich Rosją, Majdanem. Dochodzi do brutalnych zatrzymań po protestach - to może wywołać oburzenie ludzi i doprowadzić do ruchów na większą skalę - o tym mówił Kamil Kłysiński, ekspert OSW, w rozmowie z Agatą Kasprolewicz, komentując protesty antyrządowe na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Raport Białoruś Europa Ośrodek Studiów Wschodnich Rosja protest Agata Kasprolewicz Unia Europejska Ukraina

NASZ WYWIAD Efekt Schulza, nowy prezydent i sondażowa burza w Niemczech

W Niemczech do gry weszli nowy prezydent, nowy szef MSZ, nowy kandydat na kanclerza. W sondażach burza. Czy szykuje się zmiana kanclerza? Czego można spodziewać się po tych politykach? I czy wybory przyniosą nam niespodziankę, przyniosą odmienione Niemcy? Serię niespodziewanych zdarzeń w niemieckiej polityce objaśniał w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Kamil Frymark z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Martin Schulz Frank-Walter Steinmeier Ośrodek Studiów Wschodnich NASZ WYWIAD SPD Europa wybiera - wywiady

TYLKO u NAS Heavy metal z Kremla. Oto reguły gry Putina

Rosja toczy miękką wojnę z Zachodem, a twardą ćwiczy. Stara się zniechęcić Zachód do reakcji, groźbą i szantażem. Niestety świat Zachodu nie umie wciąż reagować kompleksowo na zagrożenia – militarne i hybrydowe, daje się dzielić, zapomina o solidarności z atakowanymi – o tym mówili na konferencji poświęconej Rosji eksperci Mark Galeotti, Marek Menkiszak (OSW), Anna Dyner (PISM).
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin wojsko Ośrodek Studiów Wschodnich Ukraina Białoruś TYLKO U NAS

TYLKO U NAS Czy Mołdawia wymyka się Europie? Rozmowy w Moskwie

Anulowanie umowy Mołdawii z UE, strategiczne stosunki z Rosją – to wizja prezydenta Mołdawii Igora Dodona, którą przedstawił w Moskwie u boku Władimira Putina. O tym, jak może rozwinąć się sytuacja w Mołdawii w najbliższym czasie opowiedział portalowi PolskieRadio.pl ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich Kamil Całus.
Zobacz więcej na temat:  Mołdawia Rosja NASZ WYWIAD Ośrodek Studiów Wschodnich Rumunia Unia Europejska kiszyniów