Polskie Radio
Section05

POLSKA

Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej z udziałem polityków PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz inni politycy PiS uczestniczyli w czwartek wieczorem we mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa katastrofa smoleńska Msza święta Mariusz Błaszczak Jarosław Kaczyński Mariusz Kamiński Jacek Kurski Prawo i Sprawiedliwość

Premier: program PiS przywróci Śląskowi status perły w koronie

Rząd zatwierdził kolejne projekty dla Śląska, warte 5 mld złotych. - Proponowany przez PiS "Program dla Śląska" spowoduje, że ten region, jak było to niegdyś, będzie też w przyszłości kołem zamachowym i perłą w koronie polskiego i europejskiego przemysłu - powiedział w Katowicach premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki regiony śląskie Katowice kampania wyborcza gospodarka polska

J. Kwieciński: O. Tokarczuk nie zapłaci podatku PIT od Nagrody Nobla

Minister finansów podjął decyzję o zaniechaniu poboru podatku PIT od przychodów związanych z Nagrodą Nobla. "W najbliższym czasie wydam stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Raz jeszcze serdecznie gratuluję Pani Oldze Tokarczuk i bardzo cieszę się z docenienia twórczości polskiej autorki" - napisał na Twitterze minister Jerzy Kwieciński. Podatek wynosiłby ok. 350 tysięcy złotych.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Finansów Jerzy Kwieciński nagroda Nobla Olga Tokarczuk pit

Polityczna przyszłość po wyborach. Komentarze polityków

- Jeżeli spojrzymy na to, jak wygląda dzisiaj polska scena polityczna i jakie poglądy głoszą komitety wyborcze, to mają wspólny mianownik: atak na Prawo i Sprawiedliwość. PiS ma wizję na dekady - mówił w radiowej Trójce Jarosław Krajewski z PiS. - Rozmowa o koalicjach teraz jest nie na miejscu - podkreślał Błażej Parda z Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  polityka Trójka Magdalena Uchaniuk-Gadowska Jarosław Krajewski Prawo i Sprawiedliwość Wybory parlamentarne 2019 kampania wyborcza

Mariusz Błaszczak: budżet pozwala na podwyżki dla żołnierzy

- Żołnierze Wojska Polskiego muszą być godnie wynagradzani. Budżet państwa polskiego dzięki dobrym rządom PiS jest na tyle zasobny, że możemy pozwolić sobie na takie podwyżki - powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Błaszczak, minister Obrony Narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie armia Wojska Obrony Terytorialnej Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Prawo i Sprawiedliwość IPN Małgorzata Raczyńska-Weinsberg