Polskie Radio
Section05
Piotr Duda

Szef "Solidarności": decyzja sądu ws. Turowa to skandal, nie pozwolimy, by Niemcy sadzili tam szparagi czy ogórki

- Dla mnie to skandal, przecież to nasze bezpieczeństwo energetyczne - skomentował w środę decyzję sądu ws. kopalni Turów szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Dodał, że pracownicy kopalni i okoliczni mieszkańcy nie wyobrażają sobie, że miałaby ona zostać zamknięta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Duda Solidarność NSZZ Turów kopalnia Turów energetyka energia elektryczna prąd GOSPODARKA

Porozumienie rządu z NSZZ "Solidarność". Oto lista uzgodnionych postulatów

W środę w Stalowej Woli zostało podpisane porozumienie między rządem a NSZZ "Solidarność". Znalazły się w nim postulaty dotyczące m.in. emerytur, wynagrodzeń, dofinansowań czy działalności związków zawodowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Rząd RP NSZZ Solidarność Piotr Duda związki zawodowe pracownicy pracownik wynagrodzenia dofinansowanie emerytura emerytura pomostowa społeczeństwo

Porozumienie NSZZ "Solidarność" z rządem. Piotr Duda: to kwintesencja solidarności z drugim człowiekiem

- Porozumienie NSZZ "Solidarność" z rządem jest historyczne. Niedługo pojawi się projekt ustawy "o zaprzestaniu wygaszania emerytur pomostowych". Pracownicy pracujący w szczególnie ciężkich warunkach będą przechodzić na wcześniejszą emeryturę - powiedział w Hucie Stalowa Wola przewodniczący Solidarności Piotr Duda.
Zobacz więcej na temat:  Solidarność Piotr Duda Rząd RP Mateusz Morawiecki emerytura polityka POLSKA emerytura pomostowa związki zawodowe Stalowa Wola

Porozumienie rządu i NSZZ "Solidarność". Prezes PiS: droga do emerytur stażowych jest otwarta

- Nigdy nie było dwóch "Solidarności". Dziś to ten sam związek co w latach 80. który w czasach swojej świetności liczył 10 milionów członków - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości, w czasie uroczystego podpisania porozumienia pomiędzy rządem a NSZZ "Solidarność". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Solidarność Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński Piotr Duda Stalowa Wola polityka

TYLKO U NAS "Należało się tego spodziewać". Rzecznik Solidarności komentuje zniszczenie wystawy o Janie Pawle II

- Niszczenie pomników i te wszystkie inne akty, które w całej Polsce miały miejsce, sprawiają, że należało się niestety czegoś takiego spodziewać - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność". Odniósł się w ten sposób do zniszczenia wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II "Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy". Stanęła ona w centrum Gdańska w odpowiedzi na atakujący papieża Polaka reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk pomorskie NSZZ Piotr Duda bronimy Jana Pawła II

Ataki na Jana Pawła II. Szef "Solidarności": PO to judasze naszych czasów

- PO przekroczyła granicę, wyciągając karty do głosowania podczas głosowania uchwały dot. Jana Pawła II. To judasze naszych czasów, bo to dzięki Ojcu Świętemu mogą być w parlamencie i zajmować wysokie stanowiska polityczne - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Piotr Duda Solidarność Krzysztof Świątek Jan Paweł II wiara Kościół

Co z emeryturami stażowymi? Piotr Duda: potrzeba decyzji politycznej

- Wraz z panem prezydentem zrobiliśmy wszystko, co do nas należy, co w naszej mocy. Projekt prezydencki dotyczący emerytur stażowych nie został dotąd skierowany do pierwszego czytania. Pierwsze czytanie projektu obywatelskiego obyło się ponad rok temu w grudniu. Nie ma w tej sprawie decyzji politycznej - mówił w Polskim Radiu 24 przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Duda Adrian Klarenbach emerytura Solidarność NSZZ

Piotr Duda: musimy zrobić wszystko, żeby zachować polskie firmy energochłonne

- Po poniedziałkowym spotkaniu związkowców firm energochłonnych m.in. z ministrem Waldemarem Budą niestety potrzeba nie tylko decyzji merytorycznych, ale też decyzji politycznych - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Jak mówił, ceny gazu i energii zagrażają m.in. polskiej hucie cynku i ołowiu w Miasteczku Śląskim.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Duda Krzysztof Świątek Solidarność NSZZ Waldemar Buda Mateusz Morawiecki wojna na Ukrainie wojna 2022 POLSKA