Polskie Radio
Section05
Radom

Komunikat KOR. Jawna obrona robotników przed represjami władz PRL

29 września 1976 roku ukazał się pierwszy numer Komunikatu Komitetu Obrony Robotników - organu prasowego Komitetu Obrony Robotników. Poświęcony był represjom po wydarzeniach czerwcowych oraz pomocy dla rodzin prześladowanych robotników, jednak najważniejszymi informacjami były nazwiska, adresy i telefony członków KOR. 
Zobacz więcej na temat:  KOR Antoni Macierewicz Komitet Obrony Robotników Henryk Wujec Jacek Kuroń Piotr Naimski Radom robotnicy Czerwiec 1976 HISTORIA

Rejsy do europejskich stolic trzy razy w tygodniu. LOT ogłasza rozkład z lotniska w Radomiu

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły rozkład rejsów z lotniska w Radomiu. Narodowy przewoźnik poleci z nowego portu do Paryża, Rzymu oraz do Kopenhagi. Pierwsze rejsy są planowane na drugą połowę kwietnia, a bilety można rezerwować w systemie już dziś. Z lotniska w Radomiu chcą korzystać także touroperatorzy.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo GOSPODARKA transport infrastruktura rynek podróże Radom transport publiczny

Nowe połączenia z lotniska w Radomiu. Sprawdź, w jakie miejsca polecimy

Coraz więcej zainteresowanych lataniem z nowego lotniska w Radomiu. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie letnim ze zmodernizowanego portu będzie korzystać biuro podróży Itaka. Informację potwierdza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", które zarządzają lotniskiem. Budowa lotniska jest już prawie zakończona, teraz trwają odbiory.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotnictwo Radom port lotniczy infrastruktura POLSKA społeczeństwo

"Wielkie przedsięwzięcie i święto polskiego lotnictwa". Wiceszef MON o pokazach Air Show 2023

W 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego podpisano porozumienie w sprawie organizacji Air Show 2023, który odbędzie się za rok w Radomiu. Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz powiedział, że międzynarodowe pokazy Air Show to wielkie przedsięwzięcie i święto polskiego lotnictwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Wojciech Skurkiewicz lotnictwo Ministerstwo Obrony Narodowej samoloty Radom pokaz

Edward Lutczyn – od ośmioletniego karykaturzysty do rysownika "niewalczącego"

Niedawno został odsłonięty jego mural w MSCW Elektrownia w Radomiu. Artysta zdziwił się, ujrzawszy swoje "paski" w skali billboardu. Dla Edwarda Lutczyna liczy się (i liczył od zawsze) dystans wobec rzeczywistości – czy to PRL-owskiej, czy obecnej. – Nigdy nie byłem walczącym rysownikiem, który gniewa się i burczy, ale widocznie nie miałem takiej wewnętrznej potrzeby. Rysowałem to, co dyktowało mi serce – mówił w "Klubie Trójki".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Monika Małkowska Klub Trójki KULTURA SZTUKA komiks komiksy media mural Radom Edward Lutczyn

"10 kłamstw, manipulacji i insynuacji". Schreiber punktuje wystąpienie Tuska

"10 kłamstw, manipulacji i insynuacji Donalda Tuska" - tak zostało zatytułowane wideo opublikowane na kanale YouTube Łukasza Schreibera. Minister w KPRM zwrócił uwagę na wypowiedzi szefa Platformy Obywatelskiej, które padły w trakcie konwencji w Radomiu. Polityk wyjaśnił, że w trakcie jednego przemówienia Donald Tusk kłamał, insynuował, a także manipulował aż 38 razy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radom Łukasz Schreiber Donald Tusk polityka Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo