Polskie Radio
Section05
Spała

Premier Morawiecki: pod płaszczykiem "federalizacji" odbywa się okrojenie Polski z suwerenności

Premier Mateusz Morawiecki w Spale powiedział, że "pod płaszczykiem hasła federalizacji odbywa się systematyczne okrojenie Polski z suwerenności". - Ten szczególny czas, także powyborczy, musi być czasem podniesionej gotowości do działania, do obrony polskiej wolności i suwerenności - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki POLSKA Spała premier Solidarność NSZZ Europa Unia Europejska Parlament Europejski

Mistrzowski tort zjedzony. Siatkarze celują w igrzyska

W sobotę polscy siatkarze po raz drugi w historii zostali mistrzami Europy. Biało-Czerwoni nie mieli jednak dużo czasu na odpoczynek. Podopieczni Nikoli Grbicia trenują już w Spale, by przygotować się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który na przełomie września i października zostanie rozegrany w Chinach.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Nikola Grbić Paryż 2024 igrzyska olimpijskie Wilfredo Leon Paweł Zatorski Jakub Kochanowski Kamil Semeniuk Bartosz Bednorz Aleksander Śliwka Tomasz Fornal Spała

Jarosław Kaczyński: stawką w wojnie na Ukrainie jest bezpieczeństwo naszej ojczyzny

"Wojna na Ukrainie toczy się między wolnością a despotyzmem" - napisał w liście do uczestników XVII Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Dodał, że "stawką w niej jest nie tylko niepodległość Ukrainy, ale także niezawisłość i bezpieczeństwo naszej Ojczyzny".  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Gazeta Polska Spała Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni

Spała: kolarze torowi mierzą w medale olimpijskie i dbają o to, żeby nie uciekła im światowa czołówka

Kolarze torowi mierzą w medale igrzysk olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Pandemia zmieniła ich plany przygotowań, ale na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale dbają o to, żeby nie uciekła im światowa czołówka. - Te miesiące narodowej kwarantanny były dla nas niezwykle trudne, ale cieszymy się, że możemy już wrócić do naszego stałego reżimu treningowego – powiedział Krzysztof Maksel.
Zobacz więcej na temat:  kolarstwo torowe Kolarstwo SPORT Spała igrzyska olimpijskie Tokio 2020

Zakończył się XIII Zjazd Klubów "Gazety Polskiej"

W Spale zakończył się XIII Zjazd Klubów "Gazety Polskiej". Od piątku odbywały się tam debaty i panele dyskusyjne na tematy polityczne, gospodarcze i historyczne. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli w piątek premier Mateusz Morawiecki, a w sobotę wicepremier Beata Szydło oraz Antoni Macierewicz. O wydarzeniu mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz (redaktor naczelny "Gazety Polskiej").
Zobacz więcej na temat:  Spała Gazeta Polska

Szef MON: znaleźliśmy w zapisie (...) moment wybuchu

Moment eksplozji został zidentyfikowany, znaleźliśmy go w zapisie jednego z rejestratorów - poinformował w sobotę minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, zapytany przez dziennikarzy o aktualne ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej. Minister brał udział w zjeździe szefów klubów Gazety Polskiej w Spale (Łódzkie).
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Smoleńsk Spała Gazeta Polska Tomasz Sakiewicz