Polskie Radio
Section05
Stalowa Wola

"Lato z Radiem Festiwal". Wyjątkowe koncerty w Stalowej Woli

W Stalowej Woli zakończył się wieczór koncertów "Lato z Radiem Festiwal". Na scenie wystąpili m.in. Sławek Uniatowski, Kasia Kowalska czy Kortez. Koncerty były transmitowane i retransmitowane w Programie Pierwszym Polskiego Radia, a także w radiowej Dwójce, Trójce i Czwórce. Na portalu PolskieRadio.pl i PolskieRadio24.pl dostępny był streaming wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lato z Radiem 2019 Stalowa Wola koncerty MUZYKA Polskie Radio

Słynny lud Lubomirskich i "Lato z Radiem" łączy Stalową Wolę

Stalowa Wola to nie tylko jedno z najmłodszych polskich miast, ale też "miasto ze stali". Wyrosło z tradycji COP-u oraz znajduje się tutaj m.in. Pałac Lubomirskich, który pełni funkcję Muzeum Regionalnego. Lubomirscy, jedna z najbardziej arystokratycznych rodzin, przybyli w te strony na początku XVIII wieku. Jakie jeszcze ważne osobistości związane są z tym miastem? Co jest jego główną atrakcją? 
Zobacz więcej na temat:  Stalowa Wola przemysł Roman Czejarek Sława Bieńczycka Festiwal Lata z Radiem

Muzyczne atrakcje "Lato z Radiem Festiwal" w Stalowej Woli

W piątek i sobotę w Stalowej Woli będzie okazja, by osobiście spotkać Kasię Kowalską, zespół Perfect, Sławka Uniatowskiego, Piotra Kostrzewę, szefa Chopin University Big Band i Kapelę ze Wsi Warszawa. W Strefie Muzycznej na Błoniach Nadsańskich spotkania z artystami poprowadzą dziennikarze muzyczni Polskiego Radia. Wieczorem gwiazdy wystąpią na scenie "Lato z Radiem Festiwal". W sobotę usłyszymy zapewne nową piosenkę Korteza!  
Zobacz więcej na temat:  Stalowa Wola

Budowa mostu w Stalowej Woli. J. Kwieciński: to ważny obiekt

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział, że nowy most w Stalowej Woli będzie ważny nie tylko dla miasta, ale też dla okolicy. Na konferencji prasowej minister zapowiedział budowę przeprawy przez San. Obecnie projekt mostu przechodzi ocenę w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. - Jesteśmy bliscy zbudowania tego mostu - mówił minister.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Kwieciński Stalowa Wola mosty inwestycje

Prokuratura: nożownik ze Stalowej Woli był niepoczytalny

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu skierowała w środę do sądu wniosek o umorzenie śledztwa ws. nożownika ze Stalowej Woli oraz o umieszczenie go w zakładzie psychiatrycznym. Według dwóch zespołów biegłych mężczyzna jest niepoczytalny. 28-letni obecnie Konrad K. w październiku 2017 roku w galerii handlowej w Stalowej Woli ranił nożami dziewięć osób, z których jedna z zmarła.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stalowa Wola zabójstwo