Polskie Radio
Section05
Tadeusz Cymański

Czy traktuję poważnie wyborcze obietnice?

W niedzielę, 21 października odbędą się wybory samorządowe. Druga tura przewidziana jest na 4 listopada. Wybierzemy radnych gmin, powiatów, sejmików województw, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Choć politycy ogłaszają, że te wybory będą walką o prawdę, czasem trudno uwierzyć, że obietnice i plany są prawdziwe i możliwe do realizacji.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kuba Strzyczkowski społeczeństwo wybory polityka Tomasz Rzymkowski Adrian Zandberg Jan Grabiec Marek Sawicki

Pomoc dla frankowiczów. Prezydencki projekt ustawy w speckomisji

Sejmowa komisja finansów skierowała prezydencki projekt nowelizacji ustawy o wsparciu dla posiadaczy kredytów walutowych do nadzwyczajnej podkomisji, która od początku 2017 roku zajmuje się projektami dotyczącymi frankowiczów. O ustawie ws. frankowiczów mówił w audycji Północ-Południe nowy przewodniczący podkomisji Tadeusz Cymański z PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 frank szwajcarski kredyty walutowe KNF Andrzej Duda Sejm

Ziobro na czarnej liście prezesa PiS? "Byłbym zaskoczony"

- Konstrukcja rządu to nie jest tylko i wyłącznie autorski, prywatny folwark czy przedsiębiorstwo pani premier. To też wynik kompromisów politycznych, a także zaspokojenia oczekiwań, aspiracji i ambicji wybitnych polityków, którzy w tym rządzie się znajdują – powiedział w programie Punkt Widzenia Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. Gość odniósł się w ten sposób do pogłosek ws. zmian w rządzie premier Beaty Szydło.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka PiS rząd Beaty Szydło Beata Szydło Zbigniew Ziobro Jarosław Kaczyński