Polskie Radio
Section05

USA

"Najbardziej obawiają się tego, że Trump się nie zmieni". Ekspert o lękach lewicy przed wyborami w USA

- To zjawisko wynika z dwóch kwestii - politycznej i światopoglądowej – powiedział Marek Kawa, odpowiadając na pytanie PolskiegoRadia24.pl dotyczące niechęci europejskich mediów głównego nurtu do Donalda Trumpa. - Jego wypowiedzi dot. UE, jako struktury, są bardzo negatywne – dodał amerykanista.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Ameryka Północna Donald Trump wybory prezydenckie w USA Rosja lewica rasizm Barack Obama Europa Nord Stream 2 ŚWIAT Władimir Putin Unia Europejska

Spór o koronawirusa, klimat i aborcję. Ostra debata kandydatów na wiceprezydenta USA

W telewizyjnej debacie wyborczej w Stanach Zjednoczonych starli się kandydaci na wiceprezydenta Mike Pence i Kamala Harris. Kandydatka demokratów krytykowała Biały Dom w sprawie koronawirusa, a walkę z epidemią określiła jako wielką porażkę. Wiceprezydent Pence ostrzegał przed lewicowym programem demokratów, między innymi w dziedzinie gospodarki i ochrony klimatu.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie w USA ŚWIAT Mike Pence Donald Trump Joe Biden

W USA 669 zgonów w ciągu doby z powodu COVID-19. Ogromna liczba zakażeń w Brazylii

210 784 osoby zakażone SARS-CoV-2 zmarły od początku epidemii w USA; w ciągu doby liczba ta zwiększyła się o 669 - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Z kolei w Brazylii w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 41 906 nowych przypadków zakażenia, a w Meksyku obecność koronawirusa potwierdzono u 4828 osób.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT COVID-19 pandemia koronawirus zdrowie Brazylia Meksyk

NASZ WYWIAD Działacz: protesty na Białorusi wywołują u Putina lęki, Łukaszenka wie, że jego odejście jest bliskie

- Możliwe zwycięstwo Białorusinów z pewnością napawa strachem Władimira Putina. To jeden z jego osobistych lęków, boi się powtórzenia podobnego scenariusza w Rosji. Dlatego ze strony Kremla widać próby wsparcia Łukaszenki – Kreml próbuje zamrozić sytuację na obecnym etapie - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Jurij Hubarewicz z Rady Koordynacyjnej, przewodniczący ugrupowania "O wolność". Działacz zaznacza, że sam Łukaszenka ma świadomość, iż jego los jest przesądzony.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś NASZ WYWIAD Rosja Unia Europejska UE ŚWIAT wojsko Aleksander Łukaszenka POLSKA