Polskie Radio
Section05
Afryka

W wypadkach drogowych w Zimbabwe każdego dnia ginie 5 osób. Powodem m.in. lekkomyślność kierowców

Każdego dnia w wypadkach drogowych w Zimbabwe ginie 5 osób, a 38 zostaje rannych - powiedział dyrektor generalny Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Zimbabwe, Munesu Munodawafa. Na świecie pod tym względem gorzej jest tylko w Republice Dominikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców kierowcy wypadek Zimbabwe Afryka Dominikana ruch drogowy autostrady

Rocznica ludobójstwa w Rwandzie. Hołd przedstawicieli UE

Przedstawiciele Unii Europejskiej oddali hołd ofiarom ludobójczych walk między plemionami Tutsi i Hutu w Rwandzie. Dziś przypada 30. rocznica masakry, w której zginęło 800 tysięcy ludzi, głównie z plemienia Tutsi, dokonanej przez ekstremistów Hutu. O szczegółach korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afryka rwanda ludobójstwo Unia Europejska Charles Michel kigali pamięć Ursula von der Leyen dyplomacja Beata Płomecka

Wybory prezydenckie na Słowacji. Kto zwycięży w drugiej turze?

Wybory prezydenckie na Słowacji wkraczają w decydującą fazę. W pierwszej turze zwyciężył popierany przez opozycję Ivan Korczok, który mierzy się z przewodniczącym parlamentu, byłym premierem Peterem Pellegrinim. Aktualna prezydent, Zuzana Čaputová, nie zdecydowała się po raz drugi ubiegać o to stanowisko. 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Skajewska Słowacja wybory prezydenckie Izrael Strefa Gazy Szwecja Afryka