Polskie Radio
Section05
Agencja Wywiadu

Żaryn: polskie służby specjalne mają ogromny posłuch u sojuszników

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn odniósł się do słów krytyki, jakie posypały się w kierunku polskich służb po dymisji szefa Agencji Wywiadu. "Służby specjalne codziennie pracują dla Polski, mają ogromny posłuch u sojuszników i wpływ na ich odbiór zagrożeń" - stwierdził na Twitterze, dodając, że "nie warto słuchać utyskiwania". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agencja Wywiadu służby i bezpieczeństwo służby specjalne Stanisław Żaryn

Agencja Wywiadu przechwyciła rozmowy rosyjskich żołnierzy. Potwierdzają niskie morale

Agencja Wywiadu przechwyciła rozmowy rosyjskich żołnierzy wykonane podczas trwającej agresji na Ukrainę - powiedział rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że ich treści są dalekie od propagandowych przekazów Rosji. Żaryn przekazał w środę dwa nagrania przechwycone przez Agencję Wywiadu.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Ukraina wywiad Agencja Wywiadu Stanisław Żaryn

Polski wywiad przechwycił rozmowy rosyjskich żołnierzy. "Narasta frustracja i strach" [NAGRANIA]

Z przechwyconych przez Agencję Wywiadu informacji wynika, że morale w rosyjskiej armii jest bardzo niskie. - Z rozmów wynika, że żołnierze wysyłani na front są coraz bardziej świadomi, że Rosjanie ponoszą na Ukrainie duże straty, dlatego coraz więcej żołnierzy próbuje uniknąć służby, obawiając się wysłania na wojnę - podkreślił polski wywiad.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Stanisław Żaryn nagrania Agencja Wywiadu POLSKA

"Takich historii za czasów PO było niesłychanie dużo". Adrian Stankowski o sprawie Grzegorza M.

- Rzeczywiście doczekaliśmy się wstępnej konkluzji w tej sprawie, ale postawienie zarzutów to jeszcze nie wyrok - powiedział Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie", odnosząc się do doniesień Cezarego Gmyza ws. byłego szefa Agencji Wywiadu. Gośćmi audycji byli również publicysta Wojciech Reszczyński i Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojciech Reszczyński Adrian Stankowski służby i bezpieczeństwo służby specjalne Agencja Wywiadu przestępczość

Współpraca polskich służb specjalnych. Waldemar Andzel: efektywna i skuteczna

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych zapoznała się z informacjami na temat koordynacji, efektywności i skuteczności działań operacyjno-rozpoznawczych wszystkich służb specjalnych oraz instytucji i organów państwa. - Współpraca między nimi przebiega bez problemów - ocenił przewodniczący komisji Waldemar Andzel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo ABW Agencja Wywiadu CBA straż graniczna

Płk. Grzegorz Małecki: dziś służby specjalne państw rywalizują głównie w obszarze gospodarki

- Służby wywiadowcze państw zachodnich rywalizują dziś generalnie w obszarze gospodarki, bezpieczeństwa energetycznego. Priorytetem nie są już - jak kiedyś - kwestie militarne czy dotyczące niepodległości i suwerenności - powiedział w Polskim Radiu 24 płk Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służby specjalne Agencja Wywiadu Baltic Pipe

Koszmar dziecka miał trwać latami. Były wiceszef Agencji Wywiadu z zarzutem pedofilii

Paweł W., który do 2015 r. pełnił funkcję wiceszefa Agencji Wywiadu, usłyszał zarzut pedofilii, który obejmuje działanie sprawcy w ciągu dwóch lat. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu. Z uwagi na obawę matactwa i grożącą mu surową karę został tymczasowo aresztowany.
Zobacz więcej na temat:  pedofilia Agencja Wywiadu zatrzymanie policja prokuratura służby i bezpieczeństwo sąd POLSKA

Były szef Agencji Wywiadu: sprawa Ludmiły Kozłowskiej pokazuje nieskuteczność państwa

- Mamy do czynienia z nasileniem szkodliwej działalności na rzecz państwa polskiego – mówił w audycji W Gruncie Rzeczy pułkownik Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu. Odniósł się m.in. do Fundacji Otwarty Dialog i wystąpienia przed niemieckim parlamentem jej szefowej Ludmiły Kozłowskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agencja Wywiadu Grzegorz Małecki Rosja służby specjalne Fundacja Otwarty Dialog

„W Polsce wytrącono z równowagi ekosystem służb, rozbito, skłócono środowisko”

- Urząd Ochrony Państwa w 2001 roku - nim przejął go rząd Leszka Millera - był w bardzo dobrej kondycji i osiągał bardzo dobre efekty co było dostrzegane także przez partnerów z NATO – powiedział w audycji W Gruncie Rzeczy płk Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu. Odniósł się także do obecnego stanu polskich służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 urząd ochrony państwa Leszek Miller służby specjalne Grzegorz Małecki Agencja Wywiadu NATO

Służby izraelskie okiem byłego szefa Agencji Wywiadu

- Część legend na temat wszechmocy służb izraelskich jest kreowanych przez same służby. Służby izraelskie działają w specyficznym otoczeniu, czyli w stanie permanentnej wojny, która od 70 lat towarzyszy państwu Izrael. To oznacza ciągły kontakt z niebezpieczeństwem i konkretnymi zadaniami stawianymi na co dzień i od razu weryfikowanymi – mówił o działalności Mosadu w audycji W Gruncie Rzeczy były szef Agencji Wywiadu płk Grzegorz Małecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Izrael Grzegorz Małecki Agencja Wywiadu Iran Hamas Hezbollah ŚWIAT

Na jaką skalę Polska jest infiltrowana przez obce wywiady?

W Wielkiej Brytanii były agent działający w Rosji jest w stanie krytycznym po kontakcie z niezidentyfikowana substancją. To wręcz niemal bliźniaczy przypadek do Aleksandra Litwinienki, również rosyjskiego odwróconego szpiega, który przez Rosjan został otruty. Te przypadki skłaniają do zastanowienia się, jak jest w Polsce? Czy w naszym kraju ktoś łapie rosyjskich agentów?
Zobacz więcej na temat:  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego Agencja Wywiadu służby specjalne Witold Gadowski szpieg