Polskie Radio
Section05

audycja

Umowa UE z Mercosur. Wielki biznes kosztem środowiska naturalnego?

- Umowa z UE państw z grupy Mercosur może być korzystne dla wielkich plantatorów, ale odbędzie się to kosztem wycinki lasów i zubożeniem lokalnej ludności - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Ganczarek, podróżnik, dziennikarz i pisarz przebywający w Argentynie, w audycji "Świat 24".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zobacz także Marcin Pośpiech Argentyna Unia Europejska Ameryka Południowa Ursula von der Leyen rolnictwo Brazylia

"Niemcy bardzo liczą na lutowe wybory do Bundestagu" - uważa ekspertka OSW

- Nastrój w Niemczech, przed zapowiedzianymi na 23 lutego przedterminowymi wyborami jest mieszany. Z jednej strony dominuje ulga, że Olaf Scholz przestanie być kanclerzem, ale z drugiej strony widać jak za wszelką cenę SPD pragnie nadal pozostać w rządzie, nawet w koalicji z chadekami - powiedziała w Polskim Radiu 24, Anna Kwiatkowska z Ośrodka Studiów Wschodnich (OSW) w audycji "Świat24"
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zobacz także Marcin Pośpiech Niemcy Bundestag volkswagen Olaf Scholz

Zimowa iluminacja Łazienek Królewskich. Magia świąt w nowej odsłonie

- Oświetlenie alejek parkowych tworzy kameralny, zimowy nastrój, nie przeszkadza zwierzętom, bo natężenie światła było konsultowane z wojewódzkim konserwatorem zabytków - powiedziały w Polskim Radiu 24 Marianna Otmianowska, dyrektorka Muzeum Łazienki Królewskie oraz Beata Kańska, kierowniczka Działu Ogrodu Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  PolskieRadio 24 Zobacz także Maja Kluczyńska Łazienki Królewskie Boże Narodzenie Warszawa

POLSKIE RADIO 24 Żołnierze doczekają się nowego wyposażenia? Eksperci wskazują problemy

- Polskie firmy mają możliwości, aby produkować nowoczesne hełmy lub kamizelki taktyczne, ale to wymaga zamówień od MON z dużym wyprzedzeniem - powiedzieli w Polskim Radiu 24 w audycji "Cafe armia" Michał Sitarski z Frag Out! Magazine i Piotr Kowalik, przedstawiciel firmy Unifeq produkującej umundurowanie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zobacz także Agnieszka Drążkiewicz wojsko Wojsko Polskie broń POLSKA służby i bezpieczeństwo

"Rok rządów Donalda Tuska trudno jednoznacznie ocenić" - uważa politolog z Uniwersytetu Łódzkiego

- Rząd Koalicji Obywatelskiej skutecznie odsunął PiS od władzy, odblokował środki KPO, ale zmiany w wymiarze sprawiedliwości, bardziej sprowadzają się do pojawienia się nowych nazwisk niż do obiecanych przed wyborami zmian systemowych - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz - politolog z Uniwersytetu Łódzkiego w audycji "Stan rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zobacz także Maria Furdyna Donald Tusk koalicja obywatelska polityka

"Samorządy za mało korzystają z dofinansowania inwestycji w Internet" - uważa ekspert resortu cyfryzacji

- W Polsce jest zbyt dużo miejsc, gdzie brakuje szybkiego Internetu, a ponad 1 mln rodzin praktycznie nie ma dostępu do Sieci - powiedzieli w Polskim Radiu 24: Grzegorz Czwordon, zastępca dyrektora Departamentu Telekomunikacji, Ministerstwo Cyfryzacji, Piotr Rogalewicz z firmy Genetec oraz Maria Mazurek red. nacz. portalu next.gazeta.pl.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zobacz także Ministerstwo Cyfryzacji samorząd cyfryzacja administracja publiczna mObywatel GOSPODARKA inwestycje w IT szybki internet

Szopka z Gralewa na wystawie w Watykanie. To efekt konkursu Muzeum Wsi Mazowieckiej z Sierpca

- Poprzez konkurs na szopkę betlejemską, chcemy łączyć rodziny, aby te prace dzieci i młodzieży, powstały przy aktywnym udziale ich rodziców i dziadków, tak jak to miało miejsce w tradycji budowy szopek - powiedziała w Polskim Radiu 24 Justyna Cieszyńska, opiekunka konkursu z Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. 
Zobacz więcej na temat:  PolskieRadio 24 Zobacz także szopka szopki krakowskie Watykan Maja Kluczyńska

Chemia w produktach. UOKiK: Konsument musi wiedzieć o szkodliwych substancjach

- Chemia jest wszędzie wokół nas, ale kłopoty ze zdrowiem pojawiają się wtedy, gdy jest jej za dużo, stąd pojawiają się różne regulacje i rozporządzenia, aby skontrolować jej wykorzystanie do produkcji - mówiła w Polskim Radiu 24 Jagoda Kruszewska z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zobacz także Marta Hoppe chemia zdrowie UOKiK prawa konsumenta

Zbigniew Janas: byliśmy nastawieni na walkę od pierwszej nocy stanu wojennego

- Gdy ogłoszono stan wojenny, wszyscy staraliśmy się ukrywać przed aresztowaniami, ale do połowy stycznia 1982 roku, nie było jeszcze podziemnych struktur "Solidarności" i konspiracyjnych mieszkań. Kto wpadł lub pozostał na wolności, często zależało tylko od szczęścia - powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Janas, działacz opozycji demokratycznej w PRL oraz NSZZ "Solidarność", były poseł.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zobacz także Paweł Wojewódka Zbigniew Janas stan wojenny 13 grudnia Solidarność