Polskie Radio
Section05
budżet

Nowy system finansowania Sił Zbrojnych RP. Ustawa została skierowana do konsultacji

Wojsko Polskie będzie mogło być finansowane i wyposażane w sprzęt wojskowy pozyskiwany ze środków corocznego budżetu MON, osobno finansowanych planów wieloletnich, środków Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych opartych o emisję obligacji Banku Gospodarstwa Krajowego czy też leasing od polskich i zagranicznych przedsiębiorstw lub agencji - informuje serwis Defence 24.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojsko budżet finansowanie POLSKA służby i bezpieczeństwo

Eksperci: odłożenie w czasie zmian podatkowych nie zaszkodziłoby budżetowi, a pozwoliłoby ograniczyć wzrost inflacji

Apel przedsiębiorców o odłożenie w czasie zmian w przepisach podatkowych jest słuszny, choć nie należy spodziewać się, że prezydent Andrzeja Duda zawetuje ustawy przyjęte w tej kwestii jako część Polskiego Ładu. Jednak mogłoby to zmniejszyć presję popytową, a przez to inflacyjną i nieco schłodzić gospodarkę, co teraz by się bardzo przydało - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Jakub Borowski z SGH i bank Crédit Agricole oraz dr Przemysław Kwiecień z firmy XTrade Brokers.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład podatki fiskus prawo budżet samozatrudnienie pracodawcy

W październiku sprowadzono do Polski mniej aut niż rok wcześniej

W październiku sprowadzono do Polski ponad 79 tys. używanych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony, czyli o niespełna 3 proc. mniej rok do roku - wynika z danych PZPM i Samar. Od początku 2021 r. zarejestrowano w naszym kraju ponad 796 tys. aut z importu.
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja kierowca kierowcy Radio kierowców samochody samochód handel handel transgraniczny import wypadek naprawa naprawy finanse budżet POLSKA Unia Europejska Niemcy GOSPODARKA

Kosztowna inwestycja podzieliła internautów. Warszawa wyda 120 mln zł na kładkę przez Wisłę

Przetarg na budowę mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę został rozstrzygnięty. Przeprawę zbuduje firma Budimex za 120 mln złotych - poinformował w piątek stołeczny Zarząd Dróg Miejskich. Największe kontrowersje budzi cena. Internauci zwrócili uwagę, że stołeczny ratusz wielokrotnie podkreślał, iż ma duże problemy finansowe, a mimo to zdecydował się na potężny wydatek. Kładka łącząca Pragę z Powiślem ma być gotowa najpóźniej w 2024 r. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Warszawa samorząd budżet finanse publiczne inwestycje infrastruktura

POLSKI ŁAD Samorządy nie stracą na Polskim Ładzie. Kościński: mogą bezpiecznie planować wydatki i projekty

- Samorządy nie stracą na Polskim Ładzie, opracowaliśmy rozwiązania, które będą niwelować ich mniejsze wpływy z podatków - zapewnił minister finansów Tadeusz Kościński. - Chcemy też ustabilizowania sytuacji finansowej samorządów - dodał.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse publiczne samorząd budżet dochody pit cit Ministerstwo Finansów Polski Ład POLSKA

Finanse państwa w bardzo dobrym stanie. Po ośmiu miesiącach 43,4 mld zł nadwyżki budżetowej

Wszystko wskazuje na to, że firmy a wraz z nimi cała gospodarka otrząsnęła się koronawirusowego syndromu. Świadczy o tym bardzo dobry stan finansów państwa - po ośmiu miesiącach tego roku budżet ma nadwyżkę 43,4 mld zł. A to za sprawą większych wpływów do budżetu i trzymanych w ryzach wydatkach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budżet finanse finanse publiczne vat cit pit podatki dochody