Polskie Radio
Section05
dom

Darmowe projekty domów. Resort rozwoju: od października także o powierzchni 120, 150 i 180 m kw.

Bezpłatne projekty domów 120, 150 i 180 m kw. będzie można pobrać od października br. ze strony Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego - podał w poniedziałek resort rozwoju. Szef MRiT Waldemar Buda dodał, że bezpłatne projekty domów do 70 m kw. okazały się "hitem".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Waldemar Buda ministerstwo infrastruktury dom budowa mieszkanie budownictwo POLSKA społeczeństwo

Małe kotki: urocze, słodkie, zabawne. Jak bezpiecznie wprowadzić je do domu?

Kiedy są małe, są najpiękniejsze i najsłodsze: wszyscy je kochają. Jednak kiedy dorosną, potrafią narobić poważnych problemów. Jak małe kotki dobrze wprowadzić do naszego domu i się z nimi zaprzyjaźnić już za młodu, by potem nie mieć nieprzyjemności? Jak sami powinniśmy przygotować się na przyjęcie nowego kota w domu i co zrobić, by kot poczuł się u nas dobrze?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zwierzęta domowe kot dom Tomasz Miara Trójka

Wymiana kopciuchów w budynkach wielorodzinnych. Miliard złotych w nowej edycji programu "Ciepłe mieszkanie"

Na wymianę kopciuchów w budynkach wielorodzinnych Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje przeznaczyć 1 mld zł - poinformował wiceszef NFOŚiGW Paweł Mirowski. Nowa edycja programu "Ciepłe mieszkanie" ma ruszyć w trzecim kwartale 2023 r. - dodał.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Unia Europejska emisja co2 emisja gazów ETS dom społeczeństwo POLSKA powietrze

Norweski dom – prosty, niewyróżniający się, wygodny i ekologiczny

Co prawda hygge, jako nazwa stylu życia, to pomysł duński, jednak tak naprawdę można go spotkać w całej Skandynawii. Norwegowie, którzy mają swój friluftsliv, czyli „życie na świeżym powietrzu” (fri – wolny, luft – powietrze, liv – życie), jeśli chodzi o dom, także uważają, że powinno być przyjemnie, estetycznie, ale przede wszystkim – wygodnie i komfortowo.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA dom mieszkanie Skandynawia Norwegia ekologia remont mieszkania remont domu Piotr Firan Trójka

Jak fajnie i tanio urządzić mieszkanie? Znany architekt wnętrz zdradza sekrety

Dom, mieszkanie to zazwyczaj najważniejsze dla nas miejsce – miejsce do życia. W Dniu Architektury pytamy specjalistę o to, co sprawia, że w jednych przestrzeniach czujemy się dobrze, a w innych nie? W jaki sposób można to zmienić? Czy naprawdę potrzebne do tego są duże pieniądze?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA architektura mieszkanie dom projektowanie przestrzeni ergonomia Madonna Piotr Firan Trójka