Polskie Radio
Section05
dziecko

Zobacz animację i rysuj linijkę razem z nami!

Co tydzień, w audycji "Stworek Potworek" nasz radiowy mistrz rysunku uczy dzieci jak prostymi kształtami narysować nową rzecz, przedmiot, roślinkę lub postać. Dzięki jego wskazówkom dzieci uczą się jak małymi krokami narysować obraz, który początkowo wydaje się trudny do wykonania. W tej audycji Stworek Potworek nauczył dzieci jak narysować przedmiot doskonale znany wszystkim uczniom czyli linijkę. Jak to zrobił?
Zobacz więcej na temat:  grafika zdolności dziecko DAB+

TYLKO U NAS Sąd chce umieścić 8-letnią Polkę w domu dziecka w Austrii. Interweniuje Rzecznik Praw Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w sprawie 8-letniej Nikolety, którą Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał wydać do austriackiego domu dziecka. Dziewczynka od ponad roku mieszka w Polsce z babcią i starszym bratem. Jej rodzice mają odebrane prawo do opieki. Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak poinformował Polskie Radio, że złożył w tej sprawie skargę kasacyjną od wyroku i prosi sąd o wstrzymanie wydania dziecka do czasu jej rozpatrzenia.
Zobacz więcej na temat:  Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak dziecko pomoc społeczeństwo Austria sąd POLSKA

Mój największy skarb

Pięć lat trwał proces w wyniku którego skazano kierowcę, który śmiertelnie potrącił 11-letniego Kacpra. Oskarżony nie miał prawa jazdy, jechał w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, miał zakaz prowadzenia pojazdów, działał w warunkach recydywy i kierował niesprawnym pojazdem. Mimo to sąd w Lipnie uznał go za niewinnego, a całkowitą winą za wypadek obarczono chłopca, który rzekomo wyskoczył na drogę.
Zobacz więcej na temat:  reportaż sądownictwo dziecko śmierć rodzice Trójka