Polskie Radio
Section05
innowacje

Konkurs "Szybka Ścieżka". Wstrzymano kolejne projekty

W ramach konkursu "Szybka Ścieżka" kolejne 38 projektów na kwotę blisko 113 mln zł zostanie wstrzymanych - poinformował poseł KO Dariusz Joński, komentując wyniki kolejnych kontroli w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Analiza wykazała, że z 94 umów, które zostały podpisane, 38 zawierało wady formalne oraz zaświadczenia, które nie były zgodne z prawem.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NCBR konkurs cyfryzacja innowacje Najwyższa Izba Kontroli

Inkubatory innowacji społecznych. Umowy z MFiPR podpisane. Sprawdź szczegóły

Siedmiu beneficjentów podpisało z Ministerstwem Funduszy i Rozwoju Regionalnego umowy na realizację projektów z konkursu "Inkubacja i akceleracja innowacji społecznych". Otrzymają na ten cel blisko 70 mln zł. Dzięki tym umowom powstać ma ponad 230 nowych rozwiązań, które poprawią jakość życia i warunków pracy społeczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej innowacje społeczeństwo

NCBR startuje z konkursami w ramach KPO. Na pierwszy ogień infrastruktura i cyberbezpieczeństwo

Wzrost bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, zabezpieczenie infrastruktury przetwarzania danych oraz cyfryzacja infrastruktury służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo - projekty w takich obszarach można zgłaszać do konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach KPO. Na ich realizację przeznaczono 445 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Krajowy Plan Odbudowy NCBR innowacje cyberbezpieczeństwo konkurs dotacje unijne

ART. SPONSOROWANY 3W Challenge: konkurs dla innowacyjnych projektów z obszaru 3W

Bank Gospodarstwa Krajowego, Idea 3W i The Heart ogłosiły pierwszą edycję konkursu 3W Challenge. Skierowany jest on do naukowców, przedsiębiorców oraz spółek technologicznych, realizujących projekty z wykorzystaniem przynajmniej jednego z trzech zasobów: wody, wodoru i węgla. Nagrodą w konkursie jest kompleksowe wsparcie w formie usług venture buildingu.
Zobacz więcej na temat:  innowacje GOSPODARKA BGK woda węgiel wodór

Innowacyjna pasta do zębów nie tylko je myje, ale i leczy

– Otrzymany przez nas kompozyt, który składa się z krzemionki, glinki i różnych dodatków roślinnych, jest tak dobrany, że działa na zęby antybakteryjnie, przeciw paradontozie. Może też wpływać na odnawianie warstwy wierzchniej zęba – opisuje dr hab. Ewa Skwarek z Katedry Chemii Radiochemii i Chemii Środowiskowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan higiena zdrowie medycyna innowacyjność innowacje Lublin

ART. SPONSOROWANY Bank Pekao S.A. w ważnych debatach podczas Krynica Forum

Krynica Forum to międzynarodowe wydarzenie łączące biznes, politykę i środowisko akademickie. Podczas tegorocznej edycji, w dniach 13-15 września, poruszane były kluczowe tematy z punktu widzenia nowej architektury bezpieczeństwa państwa. Przedstawiciele Banku Pekao S.A. wzięli udział w panelach dotyczących najważniejszych tematów społeczno-gospodarczych, bezpieczeństwa finansowego, bezpieczeństwa energetycznego, wsparcia inwestycji w Ukrainie, cyberbezpieczeństwa czy komunikacji z konsumentem w dobie AI.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bank Pekao nowe technologie inwestycje innowacje

Firmy z Europy Środkowo-Wschodniej stawiają na innowacje. EBI: najwięcej inwestują polscy przedsiębiorcy

77 proc. firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej deklaruje inwestycje w rozwój przedsiębiorstw - wynika z ankiety Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Podkreślono, że w tym regionie na innowacje najwięcej przeznaczają firmy z Polski. EBI opublikował wyniki badania dotyczącego poziomu inwestycji w przedsiębiorstwach w Europie Środkowo-Wschodniej "Aktualizacja modelu biznesowego: czy firmy z Europy Środkowo-Wschodniej inwestują wystarczająco dużo?".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA innowacje inwestycje produkcja firma przedsiębiorca