X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
konsument

Konsumpcja kołem zamachowym polskiej gospodarki?

Dziś Główny Urząd Statystyczny poda dane o sprzedaży detalicznej w lipcu. Sprzedaż detaliczna w czerwcu w ujęciu rocznym wzrosła aż o ponad 10 proc. czy i w lipcu możemy spodziewać się równie dobrych danych? O tym, czy konsumpcja nadal jest motorem polskiej gospodarki w Polskim Radiu 24 z Łukaszem Kozłowskim, głównym ekonomistą Federacji Przedsiębiorców Polskich rozmawiała Justyna Golonko. 
Zobacz więcej na temat:  konsument sprzedaż detaliczna

Zanim wsiądziemy do pociągu warto poznać swoje prawa

Wakacje to okres, kiedy częściej podróżujemy pociągami i dlatego warto przypomnieć jakie mamy prawa. Gdy wsiadamy do pociągu, stajemy się konsumentem, który ma prawo do kompleksowej informacji od spółki kolejowej w trakcie podróży, do uzyskania odszkodowania i pomocy w przypadku opóźnienia pociągu, a także do otrzymania pomocy, gdy sprawność ruchowa pasażera jest ograniczona - przypominała w Polskim Radiu 24 Rzecznik Praw Pasażera Kolei Joanna Marcinkowska.
Zobacz więcej na temat:  Sylwia Zadrożna kolej konsument

Rzecznik GIS: krótkotrwałe spożycie skażonych jaj niegroźne

- Spożycie jajka, w którym są pozostałości antybiotyków, nie jest niebezpieczne dla zdrowia. Natomiast gdyby to spożycie było długotrwałe, mogłoby wpłynąć na florę bakteryjną konsumenta. Takie wypadki niestety zdarzają się we wszystkich krajach unijnych - mówił w audycji "W samo południe" Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Główny Inspektor Sanitarny konsument zdrowie Krzysztof Grzesiowski

Co zrobić, gdy zawiedzie nas kosmetyczka lub fryzjer?

Zrobiło się ciepło, świeci słońce, każdy z nas chce pięknie wyglądać, odwiedzamy zatem salony piękności, kosmetyczki i fryzjerów, i nie dotyczy to tylko pań, bo także panowie coraz częściej są klientami takich placówek. Ważna zasada: usługi kosmetyczne i fryzjerskie także podlegają reklamacjom - przypomniała w Pogotowiu konsumenckim w Polskim Radiu 24 Małgorzata Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Zobacz więcej na temat:  konsument Sylwia Zadrożna