X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
konsument

Tylko u nas Zakupy w internecie: bez geoblokady, ale nie bez wad

Zakupy internetowe już bez barier na terenie Unii Europejskiej. 3 grudnia weszły w życie unijne przepisy, które znoszą tzw. geoblokadę – w sieci możemy kupić produkty ze stron z każdego kraju członkowskiego. Tyle tylko, że regulacje nie obejmą niektórych usług, m.in. telekomunikacyjnych i audiowizualnych. W dodatku sprzedawca z zagranicy nie zagwarantuje dostawy – tę będzie musiał zapewnić sobie sam kupujący.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT handel handel internetowy konsument klient zakupy w internecie

Koniec z geolokalizacją. Zakupy w internecie bez ograniczeń

3 grudnia w całej UE zaczną obowiązywać nowe przepisy w zakresie zakazu nieuzasadnionego blokowania geograficznego. Jak wynika ze statystyk KE, aż 70 proc. polskich konsumentów miało do czynienia z celowym ograniczaniem dostępu do towarów i usług przez zagranicznych przedsiębiorców. Teraz ma się to zmienić i konsumenci uzyskają łatwiejszy do nich dostęp - tłumaczy Magdalena Witan z Europejskiego Centrum Konsumenckiego, gość audycji "Rzeczowo z Rzecznikiem".
Zobacz więcej na temat:  konsument internet

Kupno podróbki na dłuższą metę może się nie opłacić

Wyglądają niemal identycznie jak oryginalne, a są sporo tańsze - podrabiane towary stale kuszą konsumentów. Często jednak zakup podróbki kończy się dużym rozczarowaniem, kiedy sprzęt przestaje działać, a buty rozpadają się po miesiącu użytkowania. O tym, jak chronić się przed zakupem podróbek i dlaczego nie warto tego robić mówiła w audycji "Rzeczowo z Rzecznikiem" Katarzyna Słupek z Europejskiego Centrum Konsumenckiego.
Zobacz więcej na temat:  oszustwa konsument gospodarka bezpieczeństwo