Polskie Radio
Section05
Krystian Lupa

80. urodziny Krystiana Lupy. "Teatr jest miejscem, w którym można inaczej żyć"

– Artysta może stać się wyjątkowym wehikułem i zaprowadzić nas w podróż, której inaczej nie moglibyśmy odbyć – mówił w Polskim Radiu w 2014 roku Krystian Lupa. Ten ceniony reżyser teatralny i pedagog urodził się 80 lat temu, 7 listopada 1943 roku, w Jastrzębiu Zdroju.
Zobacz więcej na temat:  Krystian Lupa Stanisław Ignacy Witkiewicz literatura TEATR Thomas Bernhard filozofia psychologia wspomnienie

Krystian Lupa - wielki wizjoner polskiego teatru. Próba portretu wielowymiarowego w audycji "W antrakcie"

Profesor Krystian Lupa to niewątpliwie wielki wizjoner polskiego teatru, uznany reżyser teatralny znany na całym świecie, pedagog, pisarz, filozof. Bardziej doceniany we Francji niż w Polsce ze względu na poetykę snu, niezwykłą sceniczną, autorską narrację i przywiązanie do słowa. Audycja "W antrakcie" poświęcona została jego niezwykłej sylwetce, na kilka dni przed osiemdziesiątymi urodzinami profesora.
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Krystian Lupa TEATR KULTURA Trójka

Krystian Lupa ponownie zaprasza do Wrocławia: "Elżbieta II" już za rok

Minęło osiem lat, od kiedy wybitny reżyser Krystian Lupa reżyserował w nadodrzańskim grodzie. Wtedy była to adaptacja prozy Thomasa Bernharda: "Wycinka. Holzfällen", tym razem artysta także sięgnął po dzieło tego samego autora: to sztuka "Elżbieta II". Premiera przewidywana jest dokładnie za rok, na przełomie listopada i grudnia.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA TEATR Wrocław Krystian Lupa Thomas Bernhard premiera Katarzyna Cygler Trójka spektakl