Polskie Radio
Section05
media publiczne

Po ataku na Magdalenę Ogórek. Komentarze publicystów

- Nie mam złudzeń, że język debaty publicznej da się ucywilizować, że da się obniżyć temperaturę sporu politycznego. Nie ma na to zapotrzebowania w społeczeństwie. W czasach, w których każdy z nas ma dostęp do nieograniczonej ilości informacji, przyzwyczailiśmy się do tego, że przekaz jest intensywny, co często oznacza, że agresywny - mówił w PR24 Sebastian Gajewski z Centrum im. I. Daszyńskiego. W Debacie Poranka także komentarz Macieja Kożuszka z "Gazety Polskiej Codziennie" i Dariusza Grzędzińskiego z "Faktu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Ogórek TVP Ryszard Czarnecki dziennikarstwo media publiczne

Ataki na dziennikarzy. Polityk PiS chce wysłuchania w PE

- Podejmę inicjatywę wysłuchania publicznego w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Tak, by dziennikarze mediów narodowych, Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, a także wszystkich innych mediów, byli bezpieczniejsi. Taki głos może pomóc - zadeklarował w Polskim Radiu 24 europoseł PiS, Ryszard Czarnecki. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Magdalena Ogórek TVP Prawo i Sprawiedliwość dziennikarstwo media publiczne Bruksela Europarlament polityka

Szef RMN: konieczny jest nowy system finansowania mediów

- To na pewno jest czas na zmiany i to dość radykalne zmiany; konieczny jest radykalny, nowy system finansowania mediów publicznych - mówił w środę przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Inny uczestnik debaty wiceminister kultury Paweł Lewandowski ocenił natomiast, że zmiany sposobu finansowania powinny nastąpić jak najszybciej
Zobacz więcej na temat:  Forum Ekonomiczne w Krynicy Krynica Rada Mediów Narodowych media publiczne POLSKA społeczeństwo

"Część mediów komercyjnych jest stronnicza politycznie"

- Nie jest tak, że jak wkroczyliśmy w demokrację po 1989 roku, to niebezpieczeństwa dla wolności mediów zniknęły. Część mediów komercyjnych jest zaangażowana i stronnicza politycznie. Do tego stopnia, że odrzuca wszystko co zrobi rząd, bez analizy i dyskusji. Jest wojującą stroną, jakby zbrojnym ramieniem partii opozycyjnych, to jest uprawianie propagandy - mówił w Polskim Radiu 24 szef Rady Mediów Narodowych. 
Zobacz więcej na temat:  media Rada Mediów Narodowych Krzysztof Czabański media publiczne

"Bez mediów publicznych pluralizm medialny zagrożony"

Stowarzyszenie Wolnego Słowa rozpoczyna cykl debat. Pierwszy temat – media publiczne. O kondycji mediów publicznych, ich finansowaniu i przyszłości będą rozmawiać przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski, były szef KRRITV Jan Dworak oraz przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, który był także gościem Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Czabański media KRRiT media publiczne Rada Mediów Narodowych POLSKA

Szef KRRiT: Wiążę nadzieje z radiem cyfrowym

- KRRiT przyznaje kolejne częstotliwości, ale dzisiaj zasób częstotliwości się wyczerpał. Nadzieja na pełne pokrycie krajowe jest w radiu cyfrowym – powiedział w audycji 24 Pytania Witold Kołodziejski, szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Gość odniósł się także m.in. do wyzwań stojących przed mediami publicznymi w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KRRiT cyfryzacja media publiczne radio cyfrowe media Polskie Radio telewizja publiczna POLSKA

"Koncentracja medialna blokuje rozwój mniejszym nadawcom"

„Po 25 latach obowiązywania obecnej ustawy medialnej możemy powiedzieć, że została stworzona w zupełnie innej epoce, nieadekwatnej do dzisiejszej rzeczywistości; jest to moment zmian i o tych zmianach będziemy mówić” - powiedział na konferencji z okazji 25-lecia istnienia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski. O perspektywach rozwoju mediów i nowej ustawie medialnej mówił w Polskim Radiu 24 Witold Kołodziejski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KRRiT media publiczne Rada Mediów Narodowych ustawa medialna

Zbiera się Rada Mediów Narodowych. Kto będzie prezesem PAP?

Rada Mediów Narodowych zajmie się dziś sytuacją w Polskiej Agencji Prasowej po rezygnacji z ubiegania się o funkcję prezesa Agencji Jolanty Hajdasz, a także w Radiu Wrocław, gdzie rada nadzorcza zawiesiła dotychczasowego prezesa stacji. Tematem posiedzenia Rady będą też wnioski zarządu TVP o mianowania dyrektorów w kilku ośrodkach regionalnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne PAP Krzysztof Czabański