Polskie Radio
Section05

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Ferie zimowe w czasie pandemii. Minister edukacji zapowiada zmiany

- Jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli, na pewno wrócimy do tego, co było przed pandemią, czyli podziału ferii zimowych na województwa. Chcemy, aby trwały one 6 tygodni i aby był większy dostęp do baz wypoczynkowych - zapowiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ferie zimowe społeczeństwo dzieci szkoła edukacja wynagrodzenia reforma szkolnictwa nauczyciel COVID-19 Koronawirus w Polsce

"Nietolerancja wobec większości katolickiej". Minister edukacji o krytyce nowego kanonu lektur

- My chrześcijanie też mamy swoje dzieci w szkołach. Te dzieci też potrzebują poznawać treści związane z wybitnymi mężami stanu, takimi jak papież Jan Paweł II - Karol Wojtyła czy Stefan Wyszyński - powiedział minister edukacji i szkolnictwa wyższego, pytany o pozycje tych autorów w kanonie lektur szkolnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szkoła społeczeństwo tolerancja Przemysław Czarnek Jan Paweł II Stefan Wyszyński chrześcijaństwo katolicyzm

Zbliża się nowy rok szkolny. Piontkowski: chcemy jak największego wyszczepienia wśród uczniów

W Białymstoku, na konferencji prasowej dot. przygotowań do nowego roku szkolnego, wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski mówił, że ministerstwo chce, aby jak najwięcej uczniów powyżej 12. roku życia zaszczepiło się przeciwko COVID-19. Priorytetem na nowy rok szkolny jest stacjonarny tryb nauki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła pandemia Dariusz Piontkowski koronawirus szczepienia COVID-19 Koronawirus w Polsce