Polskie Radio
Section05

MUZYKA

Pogrzeb Zbigniewa Namysłowskiego. "Był mistrzem Polski w jazzie i mistrzem jazzu w Polsce"

Rodzina, przyjaciele artyści i fani pożegnali legendarnego polskiego jazzmana Zbigniewa Namysłowskiego. Uroczystości pogrzebowe saksofonisty, kompozytora i aranżera rozpoczęły się w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych. Później urna z prochami muzyka została złożona w grobie rodzinnym na Starych Powązkach. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Namysłowski odeszli 2022 pogrzeby społeczeństwo Jazz

Muzyka nadziei i ukojenia w "Konstelacji M."

– Nadzieja, ukojenie i dźwięki, które wyciszają – takich w Programie 3 do północy nie zabraknie. Muzyka to język miłości i pokoju. Muzyka to sposób, by choć na chwilę oderwać się od tego, co ziemskie, tego, co nas dręczy i niepokoi – mówił w pierwszej marcowej "Konstelacji M." Mateusz Tomaszuk. Tę nadzieję i ukojenie przynieśli nam tacy artyści jak Gary Moore oraz grupy Low i Nick Cave & The Bad Seeds.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Tomaszuk Trójka muzyka hp album Marillion Nick Cave

"Kraksa" od Mikromusic. "Najmocniejszy album tej grupy"

Płyta "Kraksa" formacji Mikromusic to album "o miłości bezwzględnej, do samego siebie, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej". - To z pewnością najbardziej dojrzały, ale i najmocniejszy - zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej - album w historii grupy - podkreślał dziennikarz muzyczny Damian Sikorski. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Katarzyna Dydo Damian Sikorski muzyka rozrywkowa

Hubert Zemler: jesteśmy fanami "Miasteczka Twin Peaks"

- Będziemy starali się być możliwie blisko oryginału, ale bardziej nastrojem i częścią instrumentarium. Powieliliśmy na przykład niektóre syntezatory, które są bardzo charakterystyczne dla tamtych czasów. Natomiast dużo rzeczy przełożyliśmy na akustyczne instrumenty - mówił w audycji "Wybieram Dwójkę" perkusista Hubert Zemler, który wraz z zespołem The Roadhouse Band zagra koncert z okazji 85. urodzin PR2. W programie muzyka z kultowego serialu "Miasteczka Twin Peaks".
Zobacz więcej na temat:  85 lat Dwójki muzyka filmowa koncerty w Polskim Radiu Hubert Zemler Jakub Kukla Monika Zając David Lynch serial Dwójka perkusja