Polskie Radio
Section05
Nowy Targ

"Jesteśmy zobowiązani słowami św. Jana Pawła II". W Nowym Targu marsz w obronie papieża Polaka

Ulicami Nowego Targu - stolicy Podhala - rzesze pielgrzymów przeszły w obronie dobrego imienia świętego Jana Pawła II w marszu z nowotarskiego rynku do sanktuarium świętego Jana Pawła II. Organizatorzy i uczestnicy przemarszu podkreślali, że są wychowani na nauce Ojca Świętego i będą jej bronić. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony małopolskie Nowy Targ Jan Paweł II bronimy Jana Pawła II społeczeństwo

Górale sprzeciwiają się atakom na św. Jana Pawła II. W sobotę na Podhalu odbędzie się marsz w obronie papieża

- To będzie wyraz sprzeciwu wobec nasilających się prób zdyskredytowania św. Jana Pawła II, którego życie i nauczanie stanowi ogromną i niepodważalną wartość dla Kościoła na całym świecie, dla Polski, a także dla naszej małej ojczyzny, z którą był szczególnie związany - wskazują organizatorzy marszu oraz briefingu w obronie Jana Pawła II.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Paweł II Kościół katolicki społeczeństwo Podhale bronimy Jana Pawła II Zakopane Nowy Targ regiony

"Prawdziwie pogański duch". Abp Jędraszewski krytycznie o ideologii gender

Arcybiskup Marek Jędraszewski przypomniał nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego o niezastąpionej roli rodziny, gdzie rodzi i tworzy się społeczeństwo, gdzie kształtują się postawy. W ramach peregrynacji Ikony Świętej Rodziny w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu metropolita krakowski przewodniczył mszy świętej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nowy Targ Marek Jędraszewski Kościół Kościół katolicki religia wiara rodzina PRL Stefan Wyszyński

Patrole policji w weekend sylwestrowy - już blisko 42 tysięcy interwencji

W niedzielę Bartosz Izdebski z małopolskiej policji przekazał, że "w samochodzie na słowackich rejestracjach zaparkowanym w Ludźmierzu (pow. nowotarski) znaleziono zwłoki mężczyzny z raną postrzałową oraz broń". - To poszukiwany 40-letni Słowak, który najprawdopodobniej popełnił samobójstwo - dodał.
Zobacz więcej na temat:  policja samochód POLSKA śmierć drogi regiony Nowy Targ Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy

Nowy Targ ma największe zanieczyszczenie powietrza w UE. Najnowsze dane Polskiego Alarmu Smogowego

Według Polskiego Alarmu Smogowego (PAS) Nowy Targ to miasto, w którym odnotowywane jest największe zanieczyszczenie powietrza w całej UE. Do najbardziej zanieczyszczonych smogiem miast zaliczają się także uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój i Rabka-Zdrój. W zestawieniu nie maza to już Krakowa.
Zobacz więcej na temat:  Nowy Targ POLSKA smog klimat środowisko zanieczyszczenie zanieczyszczenie powietrza

Budynki do całkowitej rozbiórki po pożarze w Nowej Białej. Wojewoda małopolski podał nowe informacje

- Nadzór budowlany wydał decyzję o rozbiórce pięciu domów, które uległy spaleniu w Nowej Białej. Dwa z nich, z uwagi na groźbę zawalenia, zostały rozebrane już w niedzielę, pozostałe są rozbierane. Kolejne domu mogą być odbudowywane - powiedział wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pożar regiony małopolskie społeczeństwo służby i bezpieczeństwo Nowy Targ