Polskie Radio
Section05
ordynacja wyborcza

Zmiany w ordynacji wyborczej. Będzie ograniczenie kadencyjności?

- Prezes Kaczyński wie, od czego będą zależały wyniki wyborów w 2019 roku. W Polsce na ogół wybory samorządowe, które są na rok przed wyborami do parlamentu, tworzą korzystną lub niekorzystną atmosferę dla sukcesu politycznego w głosowaniu do Sejmu i Senatu – powiedział w programie Punkt Widzenia politolog prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Gość odniósł się w ten sposób do zapowiadanych przez Jarosława Kaczyńskiego zmian w ordynacji wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Kazimierz Kik Jarosław Kaczyński ordynacja wyborcza wybory samorządowe

Jarosław Kaczyński odwiedza kolejne polskie miasta

Przedwyborczy objazd kraju przez Jarosława Kaczyńskiego, polityczna przyszłość Donalda Tuska, znaki zapytania dotyczące polityki zagranicznej Donalda Trumpa. Oto główne tematy, które skomentowali goście audycji „Podsumowanie Dnia” w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Krzysztof Grzybowski Jakub Kukla Beata Szydło rząd Beaty Szydło Donald Trump USA Donald Tusk Rada Europy Jarosław Kaczyński ordynacja wyborcza Marek Brzeziński Jarosław Guzy

"PiS chce przewietrzenia samorządów"

Maksymalnie dwie kadencje wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz przezroczyste urny w lokalach wyborczych - to tylko niektóre zmiany w ordynacji wyborczej. Zapowiedział je prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem wprowadzenie zmian powinno nastąpić przed wyborami samorządowymi. O sprawie mówił politolog prof. Antoni Dudek.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Antoni Dudek Prawo i Sprawiedliwość samorząd ordynacja wyborcza

"Nikt nie musi być wójtem przez całe życie"

Maksymalnie dwie kadencje wójtów, burmistrzów, prezydentów oraz przezroczyste urny w lokalach wyborczych. To niektóre ze zmian w ordynacji wyborczej, o których mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W audycji Punkt Widzenia zapowiadane reformy komentował prof. Piotr Wawrzyk, politolog i europeista z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Jarosław Kaczyński ordynacja wyborcza samorząd