Polskie Radio
Section05
Patrycjusz Wyżga

Dziennikarz skarży się na ceny owoców. Internauci pytają, czy długo szukał tak drogiego arbuza

Patrycjusz Wyżga z portalu wp.pl napisał w mediach społecznościowych, że kupił na śniadanie kilka owoców i zapłacił za nie ponad 60 zł. "Niezłą marżę mają na arbuza, 750 proc. to nie w kij dmuchał" - skomentował jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości. Ponadto internauci dodali, że redaktor musi mieć spory apetyt, skoro zjada na śniadanie 0,7 kg pomarańczy, 0,5 kg truskawek, cytrynę, niemal kilogram brzoskwiń, a do tego "wyjątkowo drogiego" arbuza za 15 zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ceny ceny żywności owoce Patrycjusz Wyżga społeczeństwo paragon zakupy

Pomóżmy dzieciom z domów dziecka wyjechać na wakacje

– Fundacja Szczęśliwej Drogi chce zorganizować obozy terapeutyczne dla swoich podopiecznych, młodzieży od 14 do 17 roku życia – mówi Kuba Strzyczkowski, dyrektor Radiowej Trójki. – Niestety fundusze jest trudno zebrać, a bardzo ważne jest dla nas, żeby zabrać ich na te wyjazdy. Zbliżają się do trudnego momentu usamodzielnienia się. Część z nich nie ma poza fundacją wsparcia w osobach dorosłych i potrzebuje bardzo dużo odwagi, żeby zrobić ten pierwszy krok w dorosłość – przyznaje Agata Skoczek, asystentka usamodzielniania.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kuba Strzyczkowski Patrycjusz Wyżga wakacje dom dziecka pomoc

"Zbliżamy się do średniej europejskiej, to dobry sygnał". Ryszard Cichocki o frekwencji wyborczej

– Wzrost frekwencji jest stałą tendencją. Z wyborów na wybory jesteśmy coraz bardziej zaangażowani. Jest to trend cywilizacyjny dotyczący bardziej zmodernizowanych społeczeństw – mówił w Programie 3 Polskiego Radia prof. Ryszard Cichocki, socjolog z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Patrycjusz Wyżga wybory prezydenckie 2020 Państwowa Komisja Wyborcza

"Andrzej Duda szuka wyborców w politycznym centrum". Prof. Ewa Marciniak o debacie prezydenckiej

– Wszyscy skoncentrowali się na pytaniach w debacie, ze względu na ich banalność i nieadekwatność do wyborów prezydenckich. Ewidentnych przegranych nie było, pojawiły się za to osoby, które zaistniały w świadomości społecznej i takie, które poszerzają swój kapitał polityczny – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia profesor Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka debata wybory w Polsce kampania prezydencka Andrzej Duda Szymon Hołownia Patrycjusz Wyżga

Ekspert: w 2020 roku liczba turystów zagranicznych może spaść nawet o 80 proc.

– Prognozy Światowej Organizacji Turystyki mówią o dwóch scenariuszach. Ten pesymistyczny zakłada, że w samym 2020 roku liczba turystów międzynarodowych może spaść nawet o 80 procent – powiedziała na antenie Programu 3 Polskiego Radia Paula Kukołowicz z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  turystyka koronawirus Koronawirus w Polsce Trójka Patrycjusz Wyżga podróże podróże zagraniczne POLSKA

"To jest sukces PiS". Prof. Henryk Domański o porozumieniu Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina

– Decyzja podjęta przez Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina jest niezwykle korzystna dla partii rządzącej. To jest sukces PiS – stwierdził w Programie 3 Polskiego Radia prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk). Gościem audycji był również prof. Rafał Chwedoruk (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne kampania wyborcza Andrzej Duda polityka Patrycjusz Wyżga

Otwarcie przedszkoli i żłobków już 6 maja. Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Zgodnie z zapowiedzią rządu 6 maja mają zostać otwarte żłobki i przedszkola. Czy i jak zostanie tam zapewnione bezpieczeństwo, zarówno dzieciom, jak i opiekunom? Na pytania, które z pewnością nurtują wielu rodziców, odpowiedziała podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Barbara Socha.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Patrycjusz Wyżga dzieci rodzice Ministerstwo Rodziny przedszkole Koronawirus w Polsce