Polskie Radio
Section05
pedofilia

"Nie chronił przed nadużyciami". Raport o działaniach Kościoła Anglii wobec pedofilii

Kościół Anglii przez dziesięciolecia nie chronił dzieci i młodzieży przed wykorzystywaniem seksualnym, zamiast tego wolał chronić własną reputację i stworzył kulturę, w której sprawcy mogli się ukrywać - wynika z opublikowanego we wtorek raportu z niezależnego dochodzenia w sprawie przemocy seksualnej wobec dzieci (IICSA). Opracowanie wskazuje konkretne przypadki takich działań i listę zaleceń. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Anglia Wielka Brytania pedofilia

Twerkujące 11-latki w filmie dostępnym na Netflixie. Amerykański polityk chce śledztwa pod kątem pedofilii

Przedstawiciel Izby Reprezentantów stanu Teksas - Matt Schaefer wzywa do wszczęcia śledztwa w sprawie filmu dostępnego na platformie Netflix. W dramacie "Cuties" przedstawiono twerkujące nastolatki, co według amerykańskiego polityka podchodzi pod pedofilię i seksualizację dzieci. 
Zobacz więcej na temat:  netflix pedofilia FILM USA Stany Zjednoczone ŚWIAT Ameryka Północna

Australia: kapłani zobowiązani do złamania tajemnicy spowiedzi

Parlament stanu Queensland w Australii przyjął ustawę zobowiązującą księży do złamania tajemnicy spowiedzi, jeśli podczas sprawowania sakramentu pojednania otrzymają informacje na temat seksualnego wykorzystania dzieci. Duchownemu, który nie dopełni tej powinności, grozi kara trzech lat więzienia.
Zobacz więcej na temat:  Kościół pedofilia Australia prawo Kościół katolicki duchowieństwo społeczeństwo ŚWIAT

Gigantyczna siatka pedofilska w Niemczech. Kolejne policyjne przeszukania

Blisko 1000 policjantów i członkowie sił specjalnych wzięło udział w obławie przeprowadzonej jednocześnie w 12 niemieckich krajach związkowych w ramach śledztwa przeciwko pedofilom. To kontynuacja dochodzenia, które rozpoczęło się w ubiegłym roku w Bergisch Gladbach, gdzie zatrzymano mężczyzn wykorzystujących do pornografii dzieci własne i partnerów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy pedofilia policja

Paweł Sałek o komisji ds. pedofilii: trzeba dać jej szansę

– Pan profesor ma gruntowne i dobre wykształcenie związane ze swoją działalnością naukową. Powinien więc dobrze wykonywać powierzone mu zadania – tak o wyborze Błażeja Kmieciaka na przewodniczącego komisji ds. pedofilii mówił Paweł Sałek, doradca prezydenta, w Programie 3 Polskiego Radia. Tę kwestię komentowali też Jarosław Sellin (PiS), Paweł Kowal (KO), Anna Maria Żukowska (Lewica), Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz'15).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Sejm pedofilia