Polskie Radio
Section05
pedofilia

Paweł Sałek o komisji ds. pedofilii: trzeba dać jej szansę

– Pan profesor ma gruntowne i dobre wykształcenie związane ze swoją działalnością naukową. Powinien więc dobrze wykonywać powierzone mu zadania – tak o wyborze Błażeja Kmieciaka na przewodniczącego komisji ds. pedofilii mówił Paweł Sałek, doradca prezydenta, w Programie 3 Polskiego Radia. Tę kwestię komentowali też Jarosław Sellin (PiS), Paweł Kowal (KO), Anna Maria Żukowska (Lewica), Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz'15).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Sejm pedofilia

Przyłapał go ojciec molestowanej dziewczynki. Pedofilowi grozi 12 lat więzienia

50-latek z Rudy Śląskiej za pomocą cukierków zwabił do swojego mieszkania dziewczynkę, by wykorzystać ją seksualnie. Dziewczynkę w mieszkaniu pedofila znalazł ojciec zaalarmowany przez jej koleżanki. Przestępca trafił do aresztu, grozi mu 12 lat więzienia.
Zobacz więcej na temat:  policja POLSKA służby i bezpieczeństwo Śląsk śląskie regiony Górny Śląsk pedofilia przestępczość molestowanie seksualne

"Przeszedł głęboką przemianę". Tak sąd opiniował sprawę ułaskawienia, którą manipulował "Fakt"

Sąd nie ma wątpliwości, że między ojcem i córką, którą ten niegdyś molestował, po latach doszło do pojednania, a skrzywdzona kobieta wybaczyła swojemu oprawcy, ten zaś przeszedł głęboką przemianę - poinformował portal wPolityce.pl. Portal dotarł do decyzji sądu - wraz z uzasadnieniem - który pozytywnie zaopiniował wnioski rodziny, oraz samego sprawcy, o uchylenie mu zakazu kontaktu z rodziną. Decyzję w sprawie uchylenia tej kary podjął ostatecznie prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda pedofilia

"Sztab Rafała Trzaskowskiego jest zdeterminowany". Prof. Domański o brudnej kampanii wyborczej

- Mam wrażenie że PO czuje się zawiedziona wynikami swojego kandydata i zdaje sobie sprawę, że będzie niezwykle trudno, stąd odwoływanie się do wszystkich instrumentów, jakie są możliwe, to dotyczy postawy nie tylko sztabu wyborczego, ale i samego kandydata - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz wybory prezydenckie 2020 polityka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski pedofilia Henryk Domański

"O to prosiliśmy i pan prezydent to spełnił". Rodzina ułaskawionego mężczyzny przerywa milczenie

- Chcieli oczernić prezydenta, a my dostałyśmy tzw. "strzał w łeb". Dajcie nam spokój - apeluje rodzina ułaskawionego przez Andrzeja Dudę mężczyzny. Prezydent w marcu ułaskawił go od zakazu zbliżania się do partnerki i córki. Skazany wcześniej odbył całą zasądzoną karę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prokuratura pedofilia kampania prezydencka rodzina społeczeństwo

"Kościele Święty, czy to naprawdę Ty?". List abp. Rysia do wiernych diecezji kaliskiej

"Zderzamy się z grzechem ciężkim i skrywanym, dramatycznie uderzającym w dzieci i młodzież, gorszącym i deprawującym kościół od środka" - napisał do wiernych diecezji kaliskiej arcybiskup Grzegorz Ryś. Duchowny został administratorem tej diecezji po odsunięciu z urzędu biskupa Edwarda Janiaka w zw. z aferą pedofilską.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Ryś Kościół Kościół katolicki pedofilia dzieci

Córka ułaskawionego mężczyzny: wystąpiłam do prezydenta z prośbą o zastosowanie wobec ojca prawa łaski

Polska Agencja Prasowa dotarła do zeznań córki i konkubiny mężczyzny, któremu prezydent Andrzej Duda skrócił zakaz zbliżania i kontaktowania się z nimi. Obie kobiety, które wystąpiły do prezydenta o prawo łaski, zgodnie zeznały, że świadomie pozwoliły mężczyźnie, by z nimi zamieszkał, choć obowiązywał go nadal sądowy zakaz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prokuratura pedofilia prezydent

Ziobro: sztab Trzaskowskiego fałszywie przedstawia sprawę ułaskawienia

Prezydent nie ułaskawił pedofila z ani jednego dnia kary, pedofil odbył całą karę, a prezydent zastosował prawo łaski wobec prośby ofiary, zaś środek karny, który skrócono, stosuje się tylko i wyłącznie dla ofiary - powiedział w piątek minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Zbigniew Ziobro Andrzej Duda kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski pedofilia