Polskie Radio
Section05

policja

Granatnik w Komendzie Głównej Policji. MSWiA rozpoczęło kontrolę

Resort spraw wewnętrznych i administracji potwierdził, że w Komendzie Głównej Policji MSWiA rozpoczęło kontrolę. Ma to związek z wybuchem granatnika w gabinecie byłego komendanta Jarosława Szymczyka oraz incydentem z sierpnia ub. roku, kiedy to policyjny śmigłowiec Black Hawk podczas pikniku zerwał linie energetyczne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Kolejny etap walki z piratami drogowymi. W Krakowie stanie 13 nowych fotoradarów

Trzynaście fotoradarów zostanie zamontowanych w tym roku w newralgicznych lokalizacjach przy ulicach w Krakowie. Według władz miasta, z których inicjatywy podjęto te działania, mają one w zdecydowany sposób ograniczyć brawurową jazdę i przekraczanie dozwolonej prędkości.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online kierowcy małopolskie Kraków fotoradar samochody

Tragedia na przejściu dla pieszych w Częstochowie. Zginęły dwie kobiety

Śląska policja poinformowała, że kierowca potrącił w Częstochowie dwie kobiety przechodzące przez pasy. Niestety poszkodowanych nie udało się uratować. W innej części miasta potrącono 81-latka. Funkcjonariusze apelują o ostrożność na drogach, zarówno do pieszych, jak i kierowców, z uwagi na trudne warunki atmosferyczne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja polska służby i bezpieczeństwo wypadek Częstochowa

Policjanci z Wejherowa zatrzymali pijanego 72-latka i zostawili go w lesie? Prokuratura bada sprawę

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie policyjnej interwencji w Wejherowie, która miała zakończyć się pozostawieniem zatrzymanego nietrzeźwego seniora w lesie. 72-latka spotkał przechodzień, który powiadomił odpowiednie służby. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku wszczęła procedurę wydalenia funkcjonariuszy ze służby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo prokuratura

Podkarpackie. 17 kierujących straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

Aż 17 kierowców w ostatni weekend straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę po drogach powiatów jasielskiego i krośnieńskiego (podkarpackie). W obszarze zabudowanym przekroczyli oni prędkość o ponad 50 km/h. Zostali ukarani także wysokimi mandatami i punktami karnymi - podała w środę podkarpacka policja.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online kierowcy podkarpackie samochody prawo jazdy Drogówka

Śledztwo ws. śmierci syna Sylwii Peretti. Prokuratura ma problem. Chodzi o świadka wypadku

Po blisko półrocznym śledztwie ws. tragicznego wypadku na moście Dębnickim w Krakowie, w którym zginął syn celebrytki Sylwii Peretti nadal nie można go zakończyć. Prokuratura już trzeci miesiąc czeka na zeznania Brytyjczyka, który był świadkiem wypadku. Mężczyzna został uchwycony na nagraniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo prokuratura śmierć Kraków regiony