Polskie Radio
Section05
święta

Wielkanoc w Polskim Radiu pełna kultury

Polskie Radio na nadchodzące Święta Wielkanocne ma wyjątkowe propozycje dla Słuchaczy, którzy lubią spotkania z kulturą w najlepszym wydaniu. Nie zabraknie oczywiście audycji dla całych rodzin, specjalnie dobranej muzyki oraz słuchowisk z największymi gwiazdami kina i teatru. By uszanować czas skupienia towarzyszący przeżywaniu nadchodzącej Wielkanocy, Polskie Radio na wszystkich swoich Antenach nie będzie emitować reklam w Wielki Piątek.
Zobacz więcej na temat:  Wielkanoc W POLSKIM RADIU koncerty KULTURA słuchowisko Triduum Paschalne święta Misteria Paschalia

"W jaki sposób zaprosić ludzi do Kościoła?". List biskupów do księży na Wielki Czwartek

Jako kapłani jesteśmy powołani do celebrowania Najświętszej Ofiary, a celebrować ją znaczy nie tylko wykonywać czynności liturgiczne, lecz również naśladować w życiu to, co czynił Chrystus – napisali biskupi w liście skierowanym do kapłanów na Wielki Czwartek.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Wielkanoc święta Koronawirus w Polsce wiara POLSKA religia Kościół katolicki Episkopat Polski aktualności katolickie

Meteorolodzy w służbie kierowcom!

Dziś - w Światowy Dzień Meteorologii - o wpływie pogody na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Czy kierowcy poradzą sobie bez ostrzeżeń pogodowych? Czy rzeczywiście to w czasie deszczu dochodzi do największej liczby wypadków? Czy siedzenie w samochodzie w czasie burzy na pewno jest bezpieczne?
Zobacz więcej na temat:  pogoda święta Radio kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze drogi POLSKA IMGW społeczeństwo

Rozpoczął się Wielki Post w Kościele prawosławnym. Jego wierni będą świętować Wielkanoc w maju

Prawosławni, których największe w kraju skupiska są w województwie podlaskim, rozpoczęli w poniedziałek post poprzedzający Wielkanoc. W tym roku święta wielkanocne wypadają w Kościele prawosławnym 2 maja, czyli cztery tygodnie później, niż u katolików.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo religia Wielkanoc święta kościół prawosławny prawosławie Wielki Post

Prezydent Andrzej Duda: kobiety są dzisiaj liderkami praktycznie w każdej dziedzinie

Z okazji Dnia Kobiet prezydent i pracownicy jego kancelarii złożyli wszystkim kobietom życzenia. W filmie opublikowanym w mediach społecznościowych Andrzej Duda podziękował kobietom za cierpliwość, ciepło i fachowość w każdym aspekcie życia. Na kolejnym nagraniu głowa państwa podkreśliła, że "w naszej historii jest bardzo wiele przykładów Polek, które wywarły wpływ na politykę, naukę, kulturę, gospodarkę, które walczyły o naszą niepodległość, które walczyły również o równouprawnienie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA święta kobieta dzień kobiet

8 marca. Historia kobiet jest historią ludzkości

Według danych ONZ na świecie żyje dziś ponad 3 miliardy 864 miliony kobiet. Jeszcze sto lat temu ich populacja była kilkukrotnie niższa - podobnie jak liczba wszystkich ludzi. Kobiety od zawsze stanowią przecież połowę ludzkości. Bez nich ludzki gatunek nie mógłby przetrwać. Za to być może mógłby przetrwać bez mężczyzn.
Zobacz więcej na temat:  kobieta dzień kobiet święta socjalizm równouprawnienie historia Polski historia Europy historia PRL HISTORIA eksperyment NAUKA biologia genetyka Maria Skłodowska-Curie Joanna d'Arc kwiaty Biblia seks ewolucja ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

Piotr Kędziorek: radio przetrwa, mimo nowej konkurencji

- Radio świetnie sobie radzi w Internecie i z multimediami więc ja bym się tego nie obawiał. Umiemy to wykorzystywać. Chociażby ogromna kariera i popularność w miarę nowej formy jaką jest podcast. Jest to przecież w gruncie rzeczy radio - powiedział o roli i przyszłości radia Piotr Kędziorek, redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej.
Zobacz więcej na temat:  radio święta Światowy Dzień Radia internet media KULTURA Wydarzenia Polskie Radio 24