Polskie Radio
Section05
święta

Akcja Łączymy na Święta. Szef MON: wojsko organizuje rozmowy wideo dla pacjentów i ich bliskich

"Żołnierze rozpoczęli kolejną edycję akcji Łączymy na Święta dla wiernych Kościołów Wschodnich, którzy teraz obchodzą Boże Narodzenie" - poinformował we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak. "W ramach akcji wojsko organizuje wideołączenia dla pacjentów oraz ich bliskich - dodał minister obrony.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo POLSKA Wojska Obrony Terytorialnej święta Boże Narodzenie Mariusz Błaszczak MON Ministerstwo Obrony Narodowej

Wzmożone działania policji w święta. Kontrole trzeźwości i mandaty za prędkość

- Okres świąteczny to wzmożony czas pracy dla policjantów - powiedziała st. sierż. Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji. Jak poinformowała, na drogach spotkać można m.in. grupę SPEED, której patrole kontrolują prędkość, z jaką przemieszczają się kierowcy. 
Zobacz więcej na temat:  policja policja polska służby i bezpieczeństwo POLSKA święta Boże Narodzenie bezpieczeństwo na drodze

"Chodzi o wyrugowanie chrześcijaństwa". Grzegorz Górny o mediach uderzających w Boże Narodzenie

- Były czasy, kiedy "Gazeta Wyborcza" dodawała do wydań świątecznych płyty z kolędami. (...) Można sobie zadać pytanie: dlaczego te najbardziej rodzinne, ciepłe ze wszystkich świąt jest tak dzisiaj zohydzane. I oczywiście za tym się kryje w ogóle atak na samą religię, na jej znaczenie w naszym życiu - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Grzegorz Górny.
Zobacz więcej na temat:  Robert Tekieli Grzegorz Górny Polskie Radio 24 Boże Narodzenie święta POLSKA media

"Jest tęsknota za krajem w tym okresie". Polacy w USA świętują Boże Narodzenie

- Próbujemy obchodzić święta na tyle "po polsku", na ile możemy. Jest w tym okresie tęsknota za krajem, ale mamy polski sklep, mamy znajomych Polaków, staramy się utrzymywać tradycję - mówi Polskiemu Radiu 24 Waldek, Polak mieszkający w USA.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polacy za granicą Polonia Edyta Poźniak Boże Narodzenie święta Maria Furdyna USA Stany Zjednoczone ŚWIAT Ameryka

Świąteczne zakupy podczas pandemii. Ekspert: Polacy raczej nie mają oszczędności

- Od paru lat obserwujemy, że Polacy raczej deklarują, że nie mają oszczędności. W okresie pandemii one są bardzo istotne, ponieważ tworzą poduszkę finansową, która nas ratuje wtedy, kiedy np. tracimy zatrudnienie - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Anna Dąbrowska, kierownik Katedry Badań Zachowań Konsumentów w Instytucie Zarządzania SGH.
Zobacz więcej na temat:  święta zakupy Boże Narodzenie POLSKA Polskie Radio 24