Polskie Radio
Section05

Wiadomości z kraju

Podpisy poparcia po nowemu? Poseł KO: uchwalimy taką ustawę

Koalicja Obywatelska chce zmian w prawie wyborczym. - Uchwalimy ustawę, która pozwoli zbierać podpisy dla kandydatów w wyborach także drogą elektroniczną, za pośrednictwem aplikacji mObywatel - zapowiedział w radiowej Jedynce w "Sygnałach dnia" poseł KO Mariusz Witczak. Zapytany, czy może to nastąpić na jesieni, odpowiedział, że nastąpi to pewnie szybciej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Sygnały Dnia polityka koalicja obywatelska wybory prezydenckie Mariusz Witczak

POLSKIE RADIO 24 Fuzja Orlenu i Lotosu. Poseł PSL: raport NIK jest miażdżący

- Rafineria Gdańska jest oknem na świat, jeśli chodzi o dopływ i przetwarzanie ropy naftowej w Polsce. Gdyby powstał jakikolwiek paraliż Rafinerii Gdańskiej, to mogłoby to mieć nieobliczalne skutki z punktu widzenia bezpieczeństwa paliwowego w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Grzyb (Polskie Stronnictwo Ludowe - Trzecia Droga).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Orlen lotos Daniel Obajtek Andrzej Grzyb