Polskie Radio
Section05

Wiadomości ze świata

Powiązanie praworządności z funduszami. Sakiewicz: UE próbuje zrezygnować z demokracji

- Głosowania demokratyczne nie mogą powodować, że jeden będzie miał większe prawa niż drugi. Unia Europejska próbuje dziś zrezygnować z demokracji i narzucić sposób myślenia poprzez większość mniejszości - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli również Agaton Koziński ("Wszystko, co najważniejsze") i Rafał Woś ("Tygodnik Powszechny").
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska fundusze ue fundusze unijne Europa dyplomacja Polska w Unii Europejskiej Agaton Koziński Tomasz Sakiewicz Stanisław Janecki Polskie Radio 24

Spór o koronawirusa, klimat i aborcję. Ostra debata kandydatów na wiceprezydenta USA

W telewizyjnej debacie wyborczej w Stanach Zjednoczonych starli się kandydaci na wiceprezydenta Mike Pence i Kamala Harris. Kandydatka demokratów krytykowała Biały Dom w sprawie koronawirusa, a walkę z epidemią określiła jako wielką porażkę. Wiceprezydent Pence ostrzegał przed lewicowym programem demokratów, między innymi w dziedzinie gospodarki i ochrony klimatu.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie w USA ŚWIAT Mike Pence Donald Trump Joe Biden USA

Magdalena Adamowicz: Barley powinna dostać polskie odznaczenie

Europoseł Koalicji Obywatelskiej Magdalena Adamowicz chwali działania eurodeputowanych Niemiec, Katariny Barley i Słowacji, Michala Simecki, za ich działania na rzecz powiązania wypłaty unijnych funduszy z praworządnością w krajach członkowskich UE. "Powinni dostać polskie odznaczenia za walkę dla Polski" - napisała na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Parlament Europejski

We Francji 18,7 tys., w Hiszpanii 10 tys. nowych zakażeń koronawirusem. COVID-19 na świecie

W najbardziej doświadczonym epidemią regionie Hiszpanii rozpoczął się strajk pielęgniarek. Z kolei rząd Włoch przedłużył do 31 stycznia przyszłego roku stan wyjątkowy.  Francuski resort zdrowia poinformował w środę, że w ciągu ostatnich 24 godzin w kraju potwierdzono 18 746 nowych zakażeń SARS-CoV-2, tj. prawie dwa razy więcej niż we wtorek, gdy wykryto 10 489 nowych infekcji. Prezentujemy najnowsze informacje ze świata dotyczące pandemii. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus zdrowie medycyna